Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : دادستان کل کشور با اشاره به اینکه دشمن به شدت به دنبال ضربه زدن به فرهنگ جامعه اسلامی است، گفت: فضای مجازی امروز مانند سرطان در حال ریشه دواندن است.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دقایقی پیش در مراسم بیست وهفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در مصلای این شهر اظهار کرد: سالروز ارتحال ملکوتی امام (ره) بوده و کشور عزیز ما امروز به این مناسبت به سوگ نشسته است.

وی با بیان اینکه دل های عاشقان امام (ره) با گذشت 27 سال همچنان محزون است، تصریح کرد: مردم رشت همنوا با ملت، مجلس با شکوهی به منظور تجلیل از خدمات امام (ره) برگزار کردند و توفیق حضور در این مجلس را پیدا کردم.

دادستان کل کشور به مرور آنچه که امام (ره) را امام کرد، پرداخت کرد و ادامه داد: از نسل جوان انتظار می رود سخنان امام (ره) در عصر 13 خرداد ماه سال 42 را مرور کنند.

منتظری با اشاره به اینکه آنها که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند خداوند برای آنها در دل دیگران عشق و محبت ایجاد می کند، افزود: خداوند در دل آنها که در تمام دنیا امام (ره) را شناختند عشق ویژه ای ایجاد کرده و حتی برخی از دشمنان نمی توانند جایگاه رفیع امام (ره) را انکار کنند.

وی عصر روز 13 خرداد در سال 42 را مقدمه ای برای 15 خرداد دانست و یادآور شد: در مدرسه فیضیه قم در روز شهادت امام صادق (ع) توسط عوامل شاه فاجعه ایجاد شد و خبر دستگیری امام (ره) در شب 15 خرداد مقدمه قیام را ایجاد کرد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: رابطه ای بین عاشورا، سخنان امام (ره) و 15 خرداد وجود دارد و پس از آن امام (ره) تبعید شد.

15 خرداد مقدمه پیروزی انقلاب بود

وی 15 خرداد را مقدمه ای برای پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: امام (ره) روی حادثه کربلا دست گذاشت و فرمود رژیم صهیونیستی نمی خواهد در این مملکت دانشمند، قرآن، علمای دین و احکام اسلام باشد.

منتظری افزود: امام(ره) در 13 خرداد ماه سال 42 فرمود دولت پهلوی براساس تبعیت از رژیم صهیونیستی به ما حمله می کند، ایشان رژیم صهیونیستی را رژیمی غاصب معرفی کرد که در بین کشورهای اسلامی توسط کشورهای غربی ایجاد شده و به دنبال اسلام زدایی بوده و این امر را از سال های گذشته طراحی کرده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 به پیروزی رسید، خاطرنشان کرد: امام (ره) با ویژگی عرفان و خداشناسی انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و فتوای ایشان به عنوان مرجع تقلید برای ما قابل عمل و اجرا است.

وظیفه مقلدان عمل به حکم مجتهد است

دادستان کل کشور امام (ره) را متخصص در امور دینی و فقیه جامع الشرایط خواند و اظهار کرد: وظیفه مقلدان عمل به حکم مجتهد است و به عنوان حکم شرعی محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه بعضی از اذهان، سخنان و شیطنت های موجود، اقدامی در راستای تضعیف ولی فقیه است، گفت: سخنان ولی فقیه برای تمام مردم حتی برای مراجع تقلید حجت شرعی است.

منتظری حکم حکومتی ولی فقیه را برای تمام جامعه حجت شرعی خواند و یادآور شد: شخصیت امام (ره) دارای سه بعد بوده و یک بعد آن مرجعیت، شخصیت دوم امام (ره) بعد رهبری و بنیانگذار بودن انقلاب اسلامی است.

وی بعد سوم شخصیت امام (ره) را الگو و اسوه بودن در انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: امام (ره) دارای اصولی در انقلاب اسلامی است و مقام معظم رهبری برخی از اصول امام (ره) را برشمردند.

دشمن شناسی از اصول امام (ره) بود و هرگز زیر بار زور آمریکا نرفت

دادستان کل کشور یکی از اصول امام (ره) را موضوع دشمن شناسی و توجه به ترفندهای دشمن نامید و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود جامعه را به جهاد کبیر توجه دادند.

وی با بیان اینکه صلاح امت به وحدت است و مردم باید پشت سر یکدیگر و یکصدا حرکت کنند، خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن فرمود باید با جهاد کبیر به مقابله به کفار برخاست.

منتظری گفت: مردم ایران از 15 خرداد سال 42 در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستاده اند و اکنون با استکبار آمریکا که در مقابل سعادت مردم قرار دارد، مبارزه می کنند.

ضرورت شناخت تاکتیک های امروز آمریکا

وی با تصریح بر اینکه امام (ره) زیر بار زور آمریکا نرفت، خاطرنشان کرد: ملت ایران هشت سال دوران دفاع مقدس را پشت سر گذاشت تا زیر بار زور آمریکا نرود و اکنون باید تاکتیک های روز آمریکا را بشناسیم.

هدف دشمن ضربه به اقتصاد و فرهنگ است

دادستان کل کشور یکی از بزرگ ترین حربه های دشمن برای ضربه زدن به مردم را موضوع اقتصادی عنوان کرد و افزود: هدف نخست دشمن ضربه زدن به اقتصاد و دومین هدف آن نیز صدمه و آسیب به موضوع فرهنگ کشور است.

فضای مجازی مانند سرطان در حال ریشه دواندن است

وی با اشاره به اینکه دشمن به شدت به دنبال ضربه زدن به فرهنگ جامعه اسلامی است، یادآور شد: فضای مجازی امروز مانند سرطان در حال ریشه دواندن است و مقام معظم رهبری به صراحت فرمودند از شورای عالی فضای مجازی و مسؤولان ارتباطات گله مند هستم.

منتظری متذکر شد: مقام معظم رهبری خواستار راه اندازی شبکه ملی فضای مجازی شدند و سخن ما به دولتمردان این است که به فریاد ملت و جوانان برسید.

وی به آمار ازدواج و طلاق در گیلان اشاره کرد و گفت: در گیلان از هر سه ازدواج یک مورد منجر به طلاق می شود و در رشت از هر دو ازدواج یکی به طلاق می انجامد.

دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه دشمن به اعتقادها و معارف دین مردم حمله کرده است، اظهار کرد: اگر مراقب حیله های دشمن نباشیم از بین می رویم.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) به وظیفه خود عمل کرد و مردم نیز هزینه های بسیاری داده اند، متذکر شد: گیلان دارای شخصیت هایی مانند آیت الله بهجت، آیت الله محمدی گیلانی و آیت الله احسان بخش است که نباید از یادها بروند و این شخصیت ها را باید زنده نگه داریم و مشابه سازی کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان