Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان یک استان تولیدی است و باید از توزیع برنج خارجی در گیلان جلوگیری شود گفت: میزان تورم در کشور رو به کاهش است و مرکز آمار نرخ تورم را تا پایان اردیبهشت حدود ۱۰.۲ درصد اعلام کرد.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار استان که با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه ستاد تنظیم بازار برنامه های خود را به خوبی هدایت می کند و دولت با توجه به مشکلاتی که در 3 سال اخیر داشته، در تنظیم بازار کار بزرگی را انجام داده است.

وی با بیان اینکه گاهی خوبی ها را می بینیم و از گذشته غافل می شویم، افزود: منابع کشور نسبت به گذشته به 5/1 کاهش یافته و مردم و اصحاب رسانه بدانند دولت به چه شکل کشور را اداره می کند.

استاندار گیلان میزان تورم در کشور را رو به کاهش خواند و گفت: مرکز آمار نرخ تورم را تا پایان اردیبهشت حدود 10.2 درصد اعلام کرده است که امیدواریم فضای خوبی را در آینده کشور با کاهش نرخ تورم دارا باشیم.

نجفی با تأکید به اینکه نباید تولیدات ما دچار رکود شود، تصریح کرد: نباید فراوانی محصول باعث عدم خرید مردم شود و تلاش دولت این است که درآمد بالاتر از تورم باشد.

وی با اشاره به اینکه مرغ منجمد بالاترین مصرف را در ماه رمضان دارد، بیان کرد: باید از تولیدکنندگان مرغ حمایت کنیم و باید از مرغداران به گونه ای حمایت شود که مصرف کننده نیز ضرر نکند.

استاندار گیلان به انتقاد از توزیع برنج خارجی در استان پرداخت و گفت: ما یک استان تولیدی هستیم و با توزیع برنج خارجی در استان مخالف هستم.

نجفی حمایت از تولید کنندگان، دامداران، برنج کاران را جرو تکالیف اساسی خواند و اظهار کرد: متأسفانه دامداری ها رو به تعطیلی است و این برای استان گیلان زیبنده نیست و وظیفه ما است که از تولیدکنندگان حمایت کنیم و در کنار آن مصرف کننده نیز ضرر نکند.

وی با بیان اینکه بیشتر مسافرین خارجی از نرخ غذا در رستوران های گیلان گله مند هستند، عنوان کرد: 95 درصد از گیلانی ها از رستوران ها استفاده می کنند و باید میزان مخلفات و ریخت وپاش رستوران ها کاهش یابد.

استاندار گیلان قیمت پایین هتل در کشورهای چین و مالزی را عامل ورود گردشگر آنجا دانست و گفت: قیمت هتل در این کشورها حدود 3/1 قیمت رشت است و قیمت پایین برای گردشگر ایجاد انگیزه می کند.

وی با بیان اینکه باید مدیرعامل شرکت شیر پگاه موظف است از تولیدات داخلی استفاده کند، تأکید کرد: اگر این اقدام انجام نشود از طریق بازرسی از ورود شیر به سایر استان ها جلوگیری می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان