Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیر اجرایی انجمن مدیران صنایع گیلان گفت: عملکرد تمام شرکت های بیمه به جز بیمه ایران، در پرداخت خسارت به واحدهای صنعتی گیلان از جمله در بحران برف سال 83 ضعیف و مردود است.

اکبر تطهیری مقدم عصر امروز در جمع صاحبان شهرک ها و نواحی صنعتی و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان و نمایندگان بیمه ایران، از وضعیت بیمه ای واحدهای صنعتی و عدم پرداخت خسارت از سوی آنها انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه در زلزله سال 69 تمام شرکت های بیمه مردود شدند و عملکرد خوبی نداشتند، اظهار کرد: در بحران برف سال 83 نیز تمام بیمه ها به جز بیمه ایران مردود شدند.

مدیر اجرایی کانون کارفرمایی گیلان با اشاره به اینکه در بحران برف سال 83 بیمه ایران 28 میلیارد تومان خسارت این استان را پرداخت کرد، افزود: بیمه ایران در گیلان سابقه خوبی دارد.

وی 70 درصد حمایت دولت در بحث بیمه ای را خوب توصیف کرد و گفت: آمار وضعیت واحدهای صنعتی استان بسیار خراب و رکود بد است و حمایت بیمه ایران برای واحدها باید فعال تر باشد.

تطهیری مقدم با اشاره به اینکه هر واحدی که رکود داشته باشد خطرات آتش سوزی آن بیشتر است، خاطرنشان کرد: در حادثه آتش سوزی واحدها، سود بیمه ها بیشتر بوده و ضرر آنها در بیمه تکمیلی است و در این صورت دعا می کنند واحد صنعتی دچار آتش سوزی نشود.

وی برخی رفتارهای مدیران شرکت های بیمه در پاسخگویی به صاحبان واحد خسارت دیده، خاطرنشان کرد: برخی برخوردهای ناخوشایند موجب بی اعتمادی شده و مشکل آفرین می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان نیز در نشست مذکور اظهار کرد: بر اساس تفاهمنامه بین شهرک های صنعتی و بیمه ایران، شهرک ها و نواحی صنعتی می توانند زیرپوشش بیمه حمایتی «تکمیلی» قرار گیرند.

 طهمورث لاهوتی اشکوری با بیان اینکه سال گذشته 95 فقره بیمه برای واحدهای صنعتی و کوچک و متوسط استان صادر شد، تصریح کرد: برخی شهرک های صنعتی باید با بیمه ایران قرارداد جدید متعقد کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان