Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پارک علم و فناوری گیلان گفت: براساس تفاهم نامه شبکه پارک علم فناوری کشورهای اسلامی با شبکه علم و فناوری سازمان همکاری های اسلامی(کامستک)، گیلان مرکزیت حوزه علم و فناوری کشورهای اسلامی می شود.

مجید متقی طلب با اشاره به اینکه 45 کشور اسلامی اعضای کمیته علم  و فناوری سازمان همکاری های اسلامی هستند اظهار داشت: این کمیته در گذشته ایجاد 3 شبکه را برای جمهوری اسلامی ایران تصویب کرده است.

وی با اشاره به اینکه سه شبکه نانو فناور، دانشگاه های مجازی و پارک علم و فناوری کشورهای اسلامی در کشور ایران ایجاد شده است افزود: دبیرخانه شبکه پارک علم و فناوری کشور های اسلامی در گیلان مستقر شده است.

متقی طلب با اشاره به اینکه مجمع عمومی کامستک در کشور پاکستان برگزار شده است خاطرنشان کرد: تیمی به سرپرستی معاون پژوهش فناوری وزیر علوم تحقیقات فناور ایران با حضور شبکه پارک علم فناوری گیلان به عنوان دبیرخانه شبکه پارک علم و فناوری کشورهای اسلامی در این مجمع شرکت کرده است.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با تاکید بر اینکه مضوعات مختلفی در حوزه برنامه های فناوری در این مجمع مطرح شد تصریح کرد: نمایندگان عربستان در این مجمع عمومی در مقابل نمایندگان ایران اسلامی صورت واضح و سریع کارشکنی می کردند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان کشور های اطراف دریای خزر از ایران تقاضای کمک و همکاری در ایجاد پارک و مرکز رشد را داشتند خاطرنشان کرد: گیلان به عنوان دبیرخانه شبکه پارک و علم فناوری کشورهای اسلامی در این مجمع مطرح بود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان افزود: در این مجمع عمومی تفاهم نامه ای بین دبیرخانه شبکه علم و فناوری کشورهای اسلامی مستقر در گیلان با شبکه فناوری اطلاعات کشورهای اسلامی منعقد شد.

متقی طلب با بیان اینکه این تفاهم نامه به منظور همکاری شبکه های کشورهای اسلامی برای توسعه فناوری اطلاعات و حمایت از موضوعاتی که در حوزه فناوری و اطلاعات در قالب شرکت های فناور وجود دارد منعقد شده است افزود: این تفاهم نامه دستاورد های خوبی در زمینه فناوری برای کشورهای اسلامی به دنبال دارد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه دو موضوع مهم از سوی دبیرخانه شبکه پارک علم و فناوری کشورهای اسلامی در این مجمع مطرح و در بیانیه پایانی اجلاسیه قرائت شد تصریح کرد: ایجاد فن بازار کشورهای اسلامی و ایجاد صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر با شرکت شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای با حضور بانک توسعه اسلامی و کامستک از پیشنهادات ما در این مجمع بوده است.

وی با بیان اینکه در طول سه ماه ساختار و امکان سنجی این طرح ها باید به کامستک ارائه شود خاطرنشان کرد: با ایجاد و استقرار این صندوق در پارک علم و فناوری گیلان و دبیرخانه فن بازار در استان گیلان مرکزیت معاملات مربوط به فناوری در کشورهای اسلامی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان