Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : اظهارات خارج از عرف تبلیغی حجت الاسلام رفیعی در خصوص بد و بی حجابی در گیلان و قیاس آن با کشور اروپایی و بدون توجه به آمار منتشره وزارت کشور در خصوص بدحجابی و غیره استان ها و رتبه قابل تامل زیستگاه ایشان سبب بروز موج اعتراضات فرهیختگان ولایتمدار گیلان شد که از جمله معترضین مهدی لطفی، مجری تلویزیون است که در صفحه اینستاگرام خود نوشت :

انتشار اظهارات حجت الاسلام رفیعی با تیتر " برخی نقاط  گیلان با اروپا فرقی ندارد"! و شرحِ : " در ایام رحلت امام گیلان بودم، برخی از خیابان ها با اروپا فرق نداشت، برخی با بی حجابی محض و لباس های نیمه عریان حضور داشتند، چرا باید وضع استان گیلان اینگونه باشد"؟ در خبرگزاری فارس موخ 18/3/95 مایه حیرت اینجانب و تاسف عموم گیلانیان غیرتمند شد ! لذا با نهایت ادب چند نکته را یاد آوری میکنم:

١- اینجا گیلان است سرزمین فرزندانِ روحانی مبارز، میرزا کوچک جنگلی ، نه اروپا !

٢- گیلان تنها سرزمینی است که اسلام را به میل خود نه به زور شمشیر و با مذهب تشیع علوی پذیرفت و در سالهای سخت فرزندان علی (ع)  پناهگاه آنان بود .

٣- سه کتاب از کتب اربعه شیعه در دوران تسلط گیلانیان و تحت حمایت آل بویه که با فتح بغداد و عزل خلیفه عباسی و نشاندن فرزندش المطیع بالله بیش از یکصد سال بر کل ممالک اسلامی آنروز حکمراندند ، نگاشته شده است و آنان برای اولین بار در تاریخ عاشورا را تعطیل رسمی اعلام کردند و از این مناظر تشیع وامدار گیلانیان است

٤- ایرانیان هیچگاه رشادت های میرزا کوچک جنگلی و یارانش را که بفرموده رهبر معظم انقلاب: "نهضتش نمونه ای مینیاتوری از انقلاب اسلامی ایران بود " و حضورهای بموقع گیلانیان از سالهای دفاع مقدس گرفته تا ٨ دی را پیشتاز یا دوشادوش سایر اقوام ایرانی فراموش نمی کنند.

٥- استانم با تقدیم بیش از ٨٠٠٠ شهید به نظام یعنی ٢٠٠٠ تن بیش از استان شما ، قم ، آنگونه که سردارقاسم سلیمانی، ذوالفقار ایران گفت؛ " به اندازه چند استان ادای دین کرده و باید دست تک تک این مردم را بوسید"

پس ، سزاست به تاسی از ایشان منو شما نیز به جهت تکریم ، دستان تک تک گیله زنانی را که چُنان گیله مردانی را تقدیم انقلاب کرده اند ، ببوسیم، نه اینکه این سرزمین را جولانگاه بدحجابان قلمداد کنیم !

٦- گیلان سرزمین مفاخری همچون ؛ آیت الله العظمی بهجت فومنی ، دکتر معین پرفسور سمیعی ، پرفسور رضا با مردمانی فهیم و قطعا از با فرهنگ ترین استان های کشور است پس لطفا برای بیان مصادق کم توجهی به مقوله فرهنگ ، جغرافیای دیگری را مثال بزنید

٧ - با توجه به اینکه گیلان استانی مسافر پذیر و پذیرای میلیون ها نفر گردشگر ایرانی در ایام تعطیل است ، چگونه است جنابعالی سبقه های  درخشان کیلان را ندیده و تنها لباس های (نیمه عریان) مورد توجه شما قرار گرفته است !؟ آیا پوشندگانشان را گیلانی می دانید ؟!!

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان