Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : در پی اظهارات حجت الاسلام دکتر رفیعی در مورد حجاب مردم گیلان که در رسانه بازتاب ناخوشایندی داشت، آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در نماز جمعه امروز رشت بدون ذکر نام نسبت به سخنان ایشان موضعگیری کرد .  

آیت الله قربانی در بخشی از خطبه های نماز جمعه گفت : گیلان استان مسافر پذیر هست و با توجه به اینکه در مسیر استان اردبیل قرار دارد در طول سال گذشته 64 میلیون نفر مسافر از ایران به گیلان آمدند و حدود 38 میلیون نفر از آنان در این استان اطراق کردند .

وی ادامه داد : این هایی که به استان ما می آیند فرهنگ های مختلفی دارند . بعضی ها مسلمانانند ، برخی ها غیر مسلمانند ، عده ای مسلمانی رسمی و بعضی مسلمان اسمی هستند . توی این مسافران افرادی که از لحاظ اخلاقی و انسانی شذوذ باشند حضور دارند .

وی افزود : یعنی وقتی کنار دریا و کوه سبزه می آیند خیال می کنند دیگر تکلیفی ندارند چه بسا چادر و روسری را بر می دارند و چه بسا رفتار ناهنجاری نیز از آنان سر بزند .

امام جمعه رشت گفت : لذا من بعنوان رییس امر به معروف و نهی منکر گیلان تاکید می کنم نهاد امر به معروف مراقب باشد و نگذارد دیگران چهره استان ولایی ما را خراب کنند .

وی گفت : این مردم گیلان نیستند به آن وضع لوندی که فلان آقا فرموده دیده می شوند . مردم گیلان کسانی هستند که یا تا زانو توی گل در مزارع و یا در این هوای گرم در باغات چای و غیره مشغول کار هستند . مردان و زنان گیلان این نمازگزاران فراوانی هستند که نماز جمعه اقامه می کنند و زن و مرد مسلمان ما تربیت کنندگان مدافعین حرم و شهدای انقلابند که ما چندی قبل کنگره 8 هزار شهید دوران دفاع مقدس را برگزار کردیم .

وی ادامه داد : آن آقایانی که حرف می زند و می خواهد بازار گرمی کند و بگوید کشور ما از لحاظ تقوی و ایمان کارش به آنجا رسیده که عریان یا فلان بیرون می آیند فقط استان گیلان را نبیند ، پارتی های برخی از شهرها را هم ببیند .

وی افزود : مردم ما نیستند که به این کیفیت درآمدند ، این ها مهمانان ناخوانده ای هستند که با فرهنگ های مختلف به استان ما آمده اند و در اینجا مراعات بعضی از شئون را نمی کنند .

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : ولذا من به نهاد امر بمعروف ، نیروی انتظامی و مسئولین استان توصیه می کنم جلوی اینگونه افراد را بگیرند ، نگذارند آبروی مردم ولایتمدار گیلان که در طول تاریخ دین باوری خود را نشان داده اند ، ببرند .

آیت الله قربانی گفت : اگر تشیع در این کشور حاکم است بواسطه تعلیماتی است که توسط مردم این سامان داده شده و این تشیع جلوه پیدا کرده است و حکومت هایی مثل آل بویه در بغداد از نویسندگان کتب اربعه حمایت کردند ، صفویه از تشیع حمایت کردند .   

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان