Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: رکود وحشتناکی بر اقتصاد ایران حاکم شده که پس از انقلاب اسلامی در کشور بی سابقه است.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به وجود مشکل زباله در گیلان اظهار کرد: در برنامه پنجم توسعه کشور دولت موظف شد زباله شهرهای شمالی را ساماندهی کرد.

وی به انعقاد قرارداد احداث کارخانه زباله سوز شهر رشت با یکی از شرکت های ایرانی و چینی در سال 90 اشاره کرد و افزود: مبلغ 10 میلیارد و 900 میلیون تومان برای راه اندازی کارخانه زباله سوز به شرکت مذکور پرداخت شده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار بود در مدت 6 ماه زمین احداث کارخانه تحویل شرکت سازنده شود، تصریح کرد: پس از گذشت پنج سال اتفاق مذکور نیفتاده است.

کوچکی نژاد از وجود زد و بندهایی در احداث کارخانه زباله سوز رشت خبر داد و بیان کرد: شرکت های دیگری در زمینه مذکور ورود کردند و شرکت سازنده اعلام خسارت کرده است.

وی به بررسی پرونده کارخانه زباله سوز رشت در دیوان محاسبات اشاره کرد و گفت: خواستار مجازات مسؤولانی که در این زمینه زد و بند داشتند، هستیم.

*ریالی برای ساماندهی رودخانه های رشت اختصاص داده نشده است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس جمهور به گیلان، خاطرنشان کرد: یکی از مصوبات سفر یادشده اختصاص 50 میلیارد تومان برای ساماندهی رودخانه های گوهررود و زرجوب رشت در سال گذشته بود و مدت ها دستگاه ها را برای دریافت اعتبارات مذکور با همدیگر درگیر کردند.

کوچکی نژاد یادآور شد: سال 94 به اتمام رسیده اما دولت به تعهد خود عمل نکرده و حتی یک ریال برای ساماندهی رودخانه های شهر رشت پرداخت نشده و پیگیر این موضوع هستیم تا مشکلات مردم این شهر برطرف شود.

*90 درصد فرهنگیان از مدیریت آموزش و پرورش نگران هستند

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد از فرهنگیان از مدیریت در آموزش و پرورش به شدت نگران هستند، اظهار کرد: یک بار نگرانی فرهنگیان را در مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون اساسی پیگیری کردیم و دوباره این موضوع را برای دفاع از حق فرهنگیان پیگیری می کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه به عزل و نصب افراد غیربومی در گیلان اشاره کرد و افزود: انتصاب نیروهای بومی حق مردم است و موظف هستیم به حق مردم احترام بگذاریم.

کوچکی نژاد با اشاره به وجود نیروهای توانمند و نخبه در گیلان، بیان کرد: برخی ادعا می کنند نیروهای استان توانمندی لازم را ندارند و با همدیگر درگیر می شوند اما دیدگاه بنده خلاف این موضوع است.

*باندبازی در عزل و نصب مدیران گیلانی

وی ادامه داد: نیروهای بسیار توانمندی در گیلان داریم و اگر باندبازی ها را کنار بگذارند و نیروهای قدرتمند، اصیل و علمی به کارگیری شوند به طور یقین تحولات بزرگی می تواند در استان اتفاق بیفتد و پیگیر این موضوع هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه نباید به مشکلات گیلان تک بعدی نگریسته شود، تصریح کرد: اگر در عرصه گردشگری روابط با کشورهای حاشیه دریای خزر و حتی خلیج فارس را برطرف کنیم، فرهنگ این کشورها با فرهنگ ما نزدیک است و می توانیم بسیاری از گردشگران را در استان جذب کنیم.

*منطقه آزاد انزلی مرکزی برای واردات کالا

کوچکی نژاد به وضعیت منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت: فلسفه فعالیت مناطق آزاد تولید در حوزه سرزمینی و صادرات و واردات است اما منطقه آزاد انزلی تبدیل به مرکزی برای واردات شده است.

وی با بیان اینکه تولید در کشور با توجه به مشکلات موجود با مشکل مواجه شده است، خاطرنشان کرد: رکود وحشتناکی بر اقتصاد ایران حاکم شده و این رکود پس از انقلاب اسلامی در کشور بی سابقه است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی برای افزایش تولید و رقابت پذیری با کالای خارجی در کشور تأکید کرد و یادآور شد: تمام تلاش مسؤولان به ویژه نمایندگان مردم در مجلس خارج شدن از رکود حاکم بر کشور است و باید بتوانیم صادرات را توسعه دهیم./ منبع : فارس

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان