Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان از اخراج کارکنانی که بدون مجوز توسط شهرداری های استان در سال های گذشته استخدام شدند، خبر داد.

حجت شعبانپور عصر امروز در جمع شهرداران گیلان با اشاره به وجود ساحل در 9 شهرستان اظهار کرد: 272 کیلومتر ساحل در استان داریم و 90 درصد از ساحل آزاد است.

وی بر توجه شهرداران 52 شهر گیلان به مناطق ساحلی استان تأکید کرد و افزود: تمام مناطق استان از شرایط گردشگری برخوردار است و شهرداران باید از این فرصت استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس یکی از فرصت های ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در استان است، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 540 تن پرورش ماهی در قفس در گیلان اجرایی شده است.

شعبانپور از نصب سه هزار تن قفس برای پرورش ماهی در دریا تا شهریور ماه امسال در گیلان خبر داد و بیان کرد: امسال مجوز 10 هزار تن پرورش ماهی در قفس در استان صادر شده است.

وی به فشار برخی از افراد به منظور استخدام در سازمان ها و نهادهای مختلف گیلان اشاره کرد و گفت: مسؤولان در استخدام افراد باید توجه داشته باشند اگر تخلفی صورت گیرد پرونده تخلفاتی تشکیل شده و به مراجع مربوطه ارجاع می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به اینکه جذب افراد باید طبق قانون انجام شود، خاطرنشان کرد: برخی از افراد که در گذشته بدون مجوز در شهرداری های گیلان استخدام شدند باید اخراج شوند.

شعبانپور، شهرداری ها را سازمان های درآمد ـ هزینه ای عنوان کرد و یادآور شد: شهرداری ها باید هزینه ها را از طریق درآمدزایی تأمین کنند و برای درآمدزایی شهرداری ها پسماند است، اظهار کرد: شهرداری ها با برون سپاری و واگذاری تفکیک زباله از مبدأ به بخش خصوصی می توانند عملکرد موفقی در زمینه مذکور داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، یکی از موارد در ایجاد درآمد پایدار در شهرها را بازآفرینی شهری عنوان کرد و گفت: بازآفرینی شهری در رشت آغاز شده و انتظار داریم این روند در شهرهای دیگر استان عملیاتی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان