Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی گفت: قطع تعدادی درخت و نصب یک تابلو تنها دستاورد ایجاد سایت پشتیبانی نفتی سردار جنگل طی مدت چهار سال گذشته در گیلان است.

اسدالله عباسی امروز با اشاره به وجود محرومیت های پنهان در گیلان اظهار کرد: گیلان از نظر فرهنگی دارای تمدن است.

وی، گیلان را خاستگاه آل بویه عنوان کرد و افزود: گیلان بزرگ مردانی مانند میرزا کوچک جنگلی دارد که اسوه و الگوی مقاومت است.

نماینده مردم رودسر و املش با بیان اینکه آیت الله بهجت، آیت الله امینیان، آیت الله محمدی گیلانی و ... از مفاخر معنوی گیلان هستند، تصریح کرد: گیلان به لحاظ استعداد و توان غنی است.

*میز توسعه گیلان در مجمع تشخیص مصلحت نظام

عباسی از فعالیت میز توسعه گیلان در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و بیان کرد: اقتصاد دریا یکی از قابلیت های استان محسوب می شود و تاکنون از این ظرفیت بهره لازم برده نشده است.

وی به روند رو به انقراض ماهیان کیلکا و استخوانی در دریای خزر اشاره کرد و گفت: سال های گذشته اجرای طرح های دام گستر و پره به ضرر صیادان بوده و اکنون طرح جدید پرورش ماهی در قفس در دریای خزر مطرح شده است.

*پرورش ماهی در قفس در دریا با احتیاط در گیلان اجرایی شود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در دریا باید با احتیاط در گیلان اجرایی شود، خاطرنشان کرد: طرح مذکور وارداتی است و باید دقت کنیم مانند طرح های کیلکا و پره های صیادی با شکست مواجه نشود.

عباسی به اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در دو منطقه مازندران اشاره کرد و یادآور شد: در استان مذکور در کنار فعالیت های صیادی یکسری فعالیت های گردشگری و تولیدی انجام می شود و این موضوع باید مدنظر مسؤولان باشد.

وی با بیان اینکه اکتشاف نفت و گاز ظرفیت جدیدی در دریای خزر به وجود آورده است، اظهار کرد: حفاری سایت نفتی سردار جنگل توسط شرکت نفت خزر انجام و در سال های گذشته دکل آن نصب شده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی به فاصله 150 کیلومتری سایت نفتی سردار جنگل با ساحل اشاره کرد و افزود: تکنولوژی حفاری و استخراج نفت در دریا در کشور وجود دارد و توانایی انجام آن در ایران اسلامی را داریم.

عباسی با اشاره به اختصاص 20 میلیارد تومان اعتبار اولیه برای احداث سایت پشتیبانی نفتی سردار جنگل در گیلان، بیان کرد: اجرای پروژه مذکور بین دستگاه های اجرایی استان تقسیم کار شده بود، اما پس از گذشت چهار سال قطع تعدادی درخت و نصب یک تابلو تنها دستاورد سایت پشتیبانی نفتی سردار جنگل در گیلان است.

وی به دیوارکشی سایت پشتیبانی سردار جنگل در منطقه گردشگری رودسر اشاره کرد و گفت: طرح های هادی در روستاها و تفصیلی در شهرها در آمایش سرزمینی مشخص است، اما این موضوع در احداث سایت پشتیبانی مذکور لحاظ نشده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی اعلام می کنند تکنولوژی احداث سایت نفتی خزر به دلیل تحریم ها در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: بخش خصوصی در این زمینه ورود کرده و قرار است در ملاقات با وزیر نفت این موضوع را مطرح کنیم.

عباسی متذکر شد: امکان احداث سایت پشتیبانی نفتی سردار جنگل در گیلان وجود دارد و این استان می تواند نقش ارزنده ای در استخراج نفت از دریای خزر داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه احداث سایت پشتیبانی نفتی خزر در ارتقای گیلان به استان های تراز نخست کشور تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: گردشگری، راه آهن و آزادراه از دیگر شاخص ها در ارتقای رشد اقتصادی استان محسوب می شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بر توجه به رونق گردشگری در گیلان تأکید کرد و یادآور شد: نمایندگان مردم گیلان در مجلس با نگاه ملی و استانی برای توسعه گیلان تلاش می کنند./ منبع : فارس

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان