Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر وضعیت تاسف بار فضای فیزیکی در بیمارستان رازی، افزود: محدودیت های فضای فیزیکی امروز بر فرایندهای درمانی ما سایه افکنده است و ما باید برای دستیابی به رضایتمندی علاوه بر بهبود فضای فیزیکی نسبت به بهبود فرایندها نیز باید اقدام نمائیم.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک اظهار کرد: گروه داخلی اولین بهبود دانشگاه در بین سایر گروه های آموزشی محسوب می شود، زیرا علم داخلی پایه علوم پزشکی است و بقیه گروه ها به نوعی از این گروه منفک می شوند.

وی ضمن اشاره به عوامل درونی و بیرونی تاثیرگذار پیرامون عملکرد گروه داخلی تصریح کرد: در حال حاضر گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای 35 عضو هیات علمی است که از این تعداد 30 نفر از اعضا دارای مدرک فوق تخصص هستند و این پتانسیل ،خود برای راه اندازی یک دانشگاه کافی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: لازم است تمام این پتانسیل و سرمایه مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر یوسف زاده با تاکید بر وضعیت تاسف بار فضای فیزیکی در بیمارستان رازی، افزود: محدودیت های فضای فیزیکی امروز بر فرایندهای درمانی ما سایه افکنده است و ما باید برای دستیابی به رضایتمندی علاوه بر بهبود فضای فیزیکی نسبت به بهبود فرایندها نیز باید اقدام نمائیم.

وی اضافه کرد:با توجه به شیوع بالای بیماری های غیرواگیر، نگاه پیش رو دانشگاه برنامه ریزی در راستای کاهش بیماری های غیرواگیر است. در این خصوص نیز گروه داخلی بسیار حایز اهمیت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: برای دستیابی به موفقیت باید مانند اعضای یک خانواده در کنار یکدیکر قرار بگیریم و از همه پتانسیل های موجود برای رسیدن به تعالی و ارتقاء بهره مند شویم.

دکتر یوسف زاده خاطرنشان کرد: ظرفیت ها و منابع ما محدود است بنابراین باید بتوانیم از علم سرمایه تولید کنیم و در مسیر تولید ثروت نیز باید تمام گروه ها و واحدها دارای حرکت و رشد متوازن باشند و در این خصوص توزیع امکانات و تجهیزات باید به صورت عادلانه باشد.

وی ضمن اشاره به استقرار پروژه تدوین برنامه راهبردی در دانشگاه یادآور شد: با تدوین برنامه راهبردی نقاط ضعف و قوت شناسایی می شود و دانشگاه می تواند به درستی در خصوص برنامه ها و فرایندهای موجود تصمیم بگیرد و ببیند که در کجاها باید انرژی بیشتری صرف نماید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: ما می خواهیم که همه در مسیر تعالی قرار گیرند و در این راستا از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد زیرا معتقد هستیم که اگر شرایط برای همه مهیا شود همه پربار خواهند شد.

وی ادامه داد: برای تبدیل شدن یک فرد به عنوان عضو هیات علمی، در طول سال های متمادی از سوی جامعه سرمایه گذاری شده است و این وظیفه ماست که در زمان ثمردهی اعضاء مراقب آفت های احتمالی باشیم و از سرمایه های دانشگاه حفاظت کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان