Wednesday، 19 June 2024 | چهارشنبه، 30 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : چندی پیش خبرگزاری کویت اعلام کرده بود که ایران قصد دارد به زودی دو تن از شهروندان کویتی که از یک ماه پیش در این کشور بازداشت شده اند را آزاد کند. این خبرگزاری در ادامه به نقل از یک مقام آگاه در وزارت خارجه این کشور اعلام کرده بود :

شیخ صباح خالد الصباح، وزیر خارجه کویت در گفت وگوی تلفنی با علی اکبر صالحی، همتای ایرانی اش از وی خواسته تا به آزادی این افراد کمک کند که طرف ایرانی هم قول داده بود تا تلاش هایش را برای آزادی این افراد در روزهای آینده انجام دهد.

معاون وزیر امور خارجه کویت خالد سلیمان الجارالله نیز در دیدار با روح الله قهرمانی چابک ، سفیر و نماینده تام الاختیار ایران در کویت از وی خواسته بود تا تلاش هایش را برای آزادی این دو تبعه در سریعترین زمان ممکن انجام دهد.

در پی پیگیری ها و رایزنی های چهره به چهره مهندس روح الله قهرمانی چابک با مقامات ایرانی به ویژه دیدارش با دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم جمهور،  دو کویتی متهم به جاسوسی در ایران شب گذشته آزاد و به کشورشان بازگشتند.

این در حالی است که شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت به دعوت رئیس جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک و قبل از پایان سال شمسی سفری به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان