Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت: جواز تأسیس برای تولید 12 هزار و 500 تن ماهی درقفس در گیلان صادر شده است.

محمدحسین اصغریان عصر امروز در جمع خبرنگاران به حمایت های دولت در حوزه کشاورزی اشاره و اظهار کرد: رشد کشاورزی طی سال های اخیر حاصل توجه و تلاش دولت بوده است.

وی با بیان اینکه افزایش تولید ناخالص ملی در حوزه کشاورزی جزو سیاست های دولت بوده است، تصریح کرد: خدمات ارزشمند را نباید در بخش نادیده گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به افزایش نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای، گفت: با اقدام های دولت تدبیر و امید نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای در مدت سه سال اخیر بیش از 100 درصد افزایش داشته است.

وی پرداخت تسهیلات کم بهره به چایکاران را از دیگر اقدام های حمایتی دولت عنوان کرد و افزود: این امر تاثیر مهمی در ارتقای کیفیت تولید برگ سبز چای داشته است.

اصغریان احیای 3 هزار هکتار از باغ های گیلان را از دیگر اقدام های حمایتی دولت برشمرد و ادامه داد: مبارزه دولت با مافیای پیچیده چای موجب جلب اعتماد خریداران و حرکت آنها به طرف محصول داخلی شده است.

وی با تصریح بر اینکه در راستای مبارزه با مافیای چای، دیگر از انبار شدن و چای سنواتی خبری نیست، یادآور شد: اکنون تمام چای خشک تولیدی هر سال در همان سال تولید به فروش می رسد.

این مسؤول به موضوع برنج اشاره کرد و گفت: منطقی شدن واردات برنج بارقه های امید را در دل کشاورز شالیکار زنده کرده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم امسال شاهد سالی پررونق و پرمحصول در تولید برنج و ارائه محصولات با بازدهی بیشتر و کیفیت بالاتر باشیم.

اصغریان تجهیز و نوسازی و یکپارچه سازی اراضی زراعی در سطح 10 هزار هکتار در هر سال را از دیگر اقدام های دولت عنوان کرد و یادآور شد: امسال نیز حداقل 10 هزار هکتار تجهیز و نوسازی می شود.

وی در بحث پرورش ماهی در قفس، خاطرنشان کرد: پرورش ماهی در قفس در دریا و نیز خط ساحلی در اولویت ویژه قرار گرفته و با توجه به اخذ تمام مجوزهای قانونی، جواز تاسیس برای تولید 12 هزار و 500 تن ماهی در قفس صادر شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در این استان را از دیگر اقدام ها ذکر کرد.

وی متذکر شد: در شهرستان مرزی آستارا مکانی برای احداث پایانه صادراتی محصولات کشاورزی درنظر گرفته شده و بخش خصوصی برای ساخت آن اعلام آمادگی کرده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان