Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بخش پیوند کبد در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی شد و امیدواریم شمال کشور به عنوان قطب پیوند کبد در کشور تبدیل شود گفت: مهم ترین چالش دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیروی انسانی است.

شاهرخ یوسف زاده چابک پیش از ظهر امروز در نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای برنامه ریزی استان که با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد اظهار داشت: برنامه امسال دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است و رسالت دانشگاه علوم پزشکی سلامت مردم و ارائه خدمات در حوزه درمان و بهداشت است.

وی با بیان اینکه در مبحث خدمات درمانی مهم ترین رسالت ما درمان بیماری های غیر واگیردار است اظهار کرد: با توجه به افزایش سن و رشد جمعیت در جامعه، بیماری های غیر واگیردار نظیر دیابت, بیماری های قلبی و سرطان افزایش یافته است که پیشگیری و درمان این بیماری ها در برنامه های آتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان توزیع خدمات عادلانه در سطح استان را از دیگر رسالت های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: بهبود خدمات اورژانس در بیمارستان های رشت از جمله پورسینا و رازی را در دستور کار قرار دادیم.

یوسف زاده با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بیش از 4200 عضو هیئت علمی دارد تصریح کرد: امسال با توجه به ظرفیت های مناسبی که داریم اهداف آموزشی خود را دنبال می کنیم و اخیراً نیز ظرفیت پیوند کبد در دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و امیدواریم بتوانیم شمال کشور را به عنوان قطب پیوند کبد در کشور تبدیل کنیم.

وی سلامت روانی مردم, حفظ محیط زیست, سبک زندگی سالم و دسترسی مردم به غذای سالم را از دیگر برنامه های دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: سبک زندگی امروزه در حال تغییر است که تهدیدات جدی در سلامت ایجاد می کند.

یوسف زاده چابک با بیان اینکه در دهه 90 حرکت عملی کشور در زمینه تولید ثروت و رشد شرکت های دانش بنیان است مطرح کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این زمینه خوب عمل کرد و توانستیم در زمینه تروما قدم های خوبی را برداریم و در کشور پیشگام باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان مهم ترین چالش دانشگاه علوم پزشکی گیلان را نیروی انسانی آن عنوان کرد و گفت: بیش از 5 هزار نیروی انسانی داریم که ناچاریم از محل درآمد ملی حقوق آنان را پرداخت کنیم که هزینه آن حدود 10 میلیارد تومان می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان