Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه کشاورزان در این استان نیاز غذایی بیش از 20 میلیون نفر جمعیت کشور را تأمین می کنند، گفت: سالانه 700 هزار تن برنج سفید در گیلان تولید می شود.

علیرضا شعبان نژاد صبح امروز به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گزارشی از فعالیت کشاورزی در این استان ارائه کرد.

وی یکی از مولفه های مهم بخش اقتصاد مقاومتی را کشاورزی دانست و افزود: بخش کشاورزی در اقتصاد کشور نقش ویژه ای دارد و یکی از مولفه های مهم محسوب می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان این استان را تأمین کننده نیاز غذایی بیش از 20 میلیون نفر در کشور ذکر کرد و گفت: 35 درصد برنج و 93 درصد چای مورد نیاز مردم کشور در گیلان تولید می شود.

وی توسعه اقتصاد کشاورزی را از برنامه های مهم در سال جاری عنوان کرد و یادآور شد: گیلان در دیگر محصولات تا رتبه دوازدهم کشوری را به خود اختصاص داده است.

شعبان نژاد رتبه دوم گیلان در تولید محصولات برنج، آبزی پروری، خاویار و مرغ مادر گوشتی در کشور را از ویژگی های مهم این استان بیان کرد و گفت: در گیلان سالانه 700 هزار تن برنج سفید تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه با تلاش 330 هزار کشاورز سالانه 2 میلیون و 800 هزار تن محصولات کشاورزی در محدوده بسیار کم از مساحت استان تولید می شود، تصریح کرد: گیلان کمتر از یک درصد مساحت کشور را دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان 87 درصد از اراضی این استان را در حوزه کشاورزی دانست و خاطرنشان کرد: این حوزه توسط جهاد کشاورزی مدیریت می شود.

وی کسب رتبه نخست گیلان در تولید محصولات چای خشک، فندق، بادام زمینی، زراعت چوب، پیله ابریشم، صید و صیادی را از دیگر ویژگی های کشاورزی این استان در کشور برشمرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان