Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : با توجه به اینکه استان گیلان سفره ای از نعمت های الهی است بنابراین کشاورزی مهم ترین رکن خودکفایی است و این پتانسیل ها نباید بی جهت و بدون بهره گیری از بین رود .

حضرت آیت الله  زین العابدین قربانی در دیدار جمعی از کارکنان جهاد کشاورزی به مناسبت فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان و قبولی طاعات و عبادات مسلمین اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصت خوبی است که در مفاهیم دینی و آیات قرآن تدبر کنیم و آیات  الهی قرآن و روایات ائمه اطهار را در زندگی خود بکار بریم.

وی با اشاره به زندگی پیامبران بزرگ در طول تاریخ افزود: اگر قصص قرآنی و زندگی پیامبران عظیم الشان را مطالعه کنیم خواهیم دید که آن بزرگواران همواره به تلاش و کوشش و کسب رزق و روزی حلال در کنار رسالت الهی خویش مشغول بوده اند. نماینده ولی فقیه در گیلان، ادامه داد: کشاورزی یکی از شغل های حلال و مقدس است که فرد با تلاش و کوشش فراوان ثمره خود را برداشت می کند و در اختیار سایرین نیز قرار می دهد. قربانی کشاورزی مهم ترین رکن خودکفایی در گیلان خواند و تصریح کرد: بسیاری از کشورهای جهان بدون داشتن زمینهای وسیع کشاورزی حاصلخیز محصولات کشاورزی تولید می کنند و این محصولات را به سایر کشورها صادر می کنند که ایران نیز جزیی از وارد کنندگان این محصولات است. وی اضافه کرد: استان گیلان سفره ای از نعمت های الهی است و این پتانسیل ها نباید بی جهت و بدون بهره گیری از بین رود. نماینده ولی فقیه در استان به لزوم بکارگیری جوانان در امر کشاورزی پرداخت و گفت: متاسفانه در سالهای اخیر با گسترش علم و تکنولوژی ؛جوانان تمایل به شغل های اداری و پشت میز نشینی به اصطلاح دارند و همچنین تمایلی به زندگی در روستا ندارند و این در حالی است که تمام حرفه ها نیاز یک جامعه هستند. وی اذعان داشت :باید فرهنگ ترویج کشاورزی را در جامعه روستایی نهادینه کنیم و امکاناتی را برای بهتر کردن شرایط اقتصادی کشاورزان و تولید کنندگان بوجود آوریم.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان