Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از تعطیلی 2 هزار و 300 شرکت تعاونی به دلیل تنگنای مالی در استان خبر داد و گفت: اکنون در حال پالایش این تعاونی ها هستیم.

محمود ایزددوست پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان اظهار کرد: 16 دستگاه زیرمجموعه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در استان عضو شورای مذکور هستند.

وی به پرداخت هدایا برای مستمری بگیران زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: 30 هزار تومان به حساب هر کدام از مستمری بگیران واریز شده است که می توانند از فروشگاه های معین کالای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به رتبه 24 این اداره کل در سال 92 در کشور اضافه کرد: در سال 93 رتبه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به 13 ارتقاء پیدا کرده است.

ایزددوست از کسب رتبه چهارم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در سال 94 خبر داد و تصریح کرد: 255 نفر در اداره کل تعاون فعالیت می کنند.

وی به مسؤولیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به عنوان دبیر کارگروه اشتغال استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته دولت به دلیل مشکلات باقیمانده از گذشته حتی ریالی به کارگروه مذکور اختصاص نداده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به اشتغالزایی 42 هزار و 251 نفر در سال 94 در استان اشاره کرد و ادامه داد: این میزان اشتغال توسط دستگاه های مختلف گیلان ایجاد شده است.

ایزددوست رصد و هماهنگی فعالیت اتباع خارجی در گیلان را به عهده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دانست و یادآور شد: 25 نفر اتباع خارجی از کشورهای چین، ایتالیا، کنیا و افغانستان در واحدهای تولیدی گیلان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به فعالیت 40 موسسه کاریابی در گیلان خاطرنشان کرد: موسسه های مذکور نقطه اتصالی برای شناسایی مشاغل خالی و ایجاد اشتغال برای متقاضیان کار و واحدهای تولیدی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به وجود هشت هزار شرکت تعاونی با گرایش های مختلف در استان یادآور شد: 2 هزار و 300 شرکت تعاونی به دلیل تنگنای مالی و پرداخت نکردن تسهیلات به آنها در گیلان تعطیل شده است و اکنون در حال پالایش این تعاونی ها هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان