Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانمیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه روزه موجب پرکردن خلاء طبقاتی می شود گفت: خودسازی و خویشتن داری با روزه داری تحقق می یابد.

آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های  نماز جمعه رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد, ضمن دعوت مردم به تقوای الهی اظهار داشت: در روز 11 ماه رمضان قرار داریم و از خداوند می خواهم به ما توفیق دهد در ایام باقی مانده به وظایف خود عمل کنیم و اعمال ناقابل ما را قبول کند.

وی با بیان اینکه روزه موجب خودسازی و خویشتن داری می شود افزود: روزه موجب پرکردن خلاء طبقاتی و فقر می شود و در باید برای سیر کردن گرسنه ها بکوشیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امام صادق(ع) در مورد روزه می گوید که افراد توانمند رنج گرسنگان را درک نمی کنند تصریح کرد: اغنیا نمی دانند چه بر سر گرسنگان می آید و خداوند بر ما واجب کرده ماه رمضان گرسنه و تشنه بمانیم تا بدانیم بر فقیران چه می گذرد.

امام جمعه شهر رشت با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه گلریزان است بیان کرد: در این ایام همه باید کمک کنند که گرفتاری و مشکلات کسانی که به طور غیرعمد زندانی شده اند را رفع کنند و دیه آن ها را بپردازند.

وی با اشاره به اینکه باید به زندانیانی که به دلیل مهریه زندانی شده اند کمک شود مطرح کرد: قوه قضاییه باید برای آن ها فکری کند و درست نیست افراد به خاطر مهریه به زندان بیفتند و مردم با گرفتن گلریزان به نیازمندان کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به سخن امام صادق(ع) اظهار کرد: که باید دارا و ندار مساوی باشند و روزه داران با درد گرسنگان آشنا شوند و در این ماه باید افطاری دهیم و دست نیازمندان را بگیریم.

آیت الله قربانی اعتیاد را یکی از بلاهای عمومی در دنیا دانست و گفت: انسان معتاد هیچ چیز ندارد و کشیدن سیگار نیز یک نوع اعتیاد و یک عادت زشت است و ماه رمضان فرصتی برای تقویت اراده و ترک عادات زشت است.

وی با بیان اینکه حدود 50 سال قبل به اتفاق 5 نفر از نویسندگان جوان حوزه علمیه کتابی به نام بلاهای اجتماعی غرب نوشتیم عنوان کرد: اعتیاد یکی از بلاها است و باید روانشناسان, خانواده ها و مسئولان راهکار حل این معضل را پیدا کنند و نسل ما را از این بلای خانمان سوز نجات دهند.

امام جمعه رشت ضمن گرامیداشت تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به دستور امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام فرمودند تبلیغ عامل بقای اسلام است و در این ماه روحانیون حقایق دین را در مساجد به مردم می گویند و توصیه می کنم مردم پیش نماز به مساجد ببرند و از فرصت استفاده و تبلیغات دشمنان را خنثی کنند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه ماه رمضان ماه در زنجیر نگه داشتن شیطان است تصریح کرد: در این ماه هر کس باید به سهم خود مردم را هدایت کند و همه موارد و کارها را بر عهده روحانیون نگذارند.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته خبرگزاری ها خبری را اعلام کردند که همه شگفت زده شدند بیان کرد: سازمان ملل اسرائیل را رئیس کمیسیون مبارزه با تروریسم قرار داده در حالی که اسرائیل و آمریکا رأس جنایتکاران کره زمین هستند و دانشمندان هسته ای ما را ترور و فلسطینی ها از کشور خود بیرون کردند.

امام جمعه رشت ضمن تبریک به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: در دهه اطعام و اکرام قرار داریم و باید از این فرصت استفاده کنیم که فردا در روز قیامت در سایه عرش خداوند قرار بگیریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان