Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان به گزارش فارس : گزارش ها نشان می دهد از محل ردیف های متفرقه بودجه از سال ۹۳ تاکنون 28 میلیارد تومان پاداش برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عنوان متولی بودجه پیش بینی شده است.

در ادامه افشای فیش های حقوق های کلان مدیران دولتی و پاداش های چند صد میلیونی، ارقام بودجه های سنواتی طی سه سال اخیر نشان می دهد از محل ردیف های متفرقه، سازمان مدیریت و برنامه ریزی پاداش های کلانی برای مدیران خود در نظر گرفته است

این گزارش حاکی از آن است که در جدول 9 ردیف های متفرقه بودجه سال های 93، 94 و حتی 95 ارقامی پیش بینی شده که از این محل مسئولان ناظر بر قانون مدیریت خدمات کشوری نیز برای مدیران خود پاداش های آنچنانی پیش بینی کرده است.

در این سال ها بالغ بر 28 میلیارد تومان اعتبار به این منظور اختصاص یافته است که پیگیری های خبرنگار فارس نشان می دهد این ارقام غالبا سهم مدیران ارشد این سازمان است.

عنوان سال 93 سال 94 سال 95 جمع
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور - پژوهش های کاربردی و فعالیت های مطالعاتی 3 میلیارد تومان 3 میلیارد تومان 3 میلیارد تومان 9 میلیارد تومان
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور - مطالعات بهبود مدیریت و توسعه منابع انسانی و برنامه پنج ساله ششم توسعه 3 میلیارد تومان 3.5 میلیارد تومان 3.5 میلیارد تومان 10 میلیارد تومان
سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور - مطالعات اجرایی نمودن بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد 3 میلیارد تومان 3 میلیارد تومان 3 میلیارد تومان 9 میلیارد تومان

یک فرد مسئول در این زمینه به فارس می گوید: به دلیل آنچه طبق قانون مدیریت خدمات کشوری نمی توان حقوق و مزایا را بیش از 7 برابر پرداخت کرد، پرداختی به مدیران در قالب فوق العاده ها و پاداش ها صورت می گیرد. بنابراین با چنین ارقامی برای فعالیت هایی که وظیفه بدیهی سازمان است پاداش ها و رقم های نجومی در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد: اگر حداقل نصف این ارقام نیز محقق و به مدیران اختصاص یافته باشد نیز رقم بالایی خواهد بود.حال آنکه تعداد مدیران ارشد در سازمان مدیریت از 20 نفر تجاوز نمی کند.

به گزارش فارس، مسئولان سازمان مدیریت باید توضیح دهند سرفصل پژوهش های کاربردی و فعالیت های مطالعاتی و نیز مطالعات بهبود مدیریت و توسعه منابع انسانی و بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد مربوط به چه مباحثی می شود که استحقاق اعطای چنین اعتباری هستند.

به گزارش فارس، مسئولان این سازمان قول داده بودند که بودجه های سنواتی در قالب بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، عملیاتی شده تا از صراحت و شفافیت بیشتری برخوردار باشد اما به نظر می رسد به غیر از محقق شدن پاداش های کلان آن همچنان این وعده در حد شعار باقی مانده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان