Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان قضایی نیروی های مسلح استان گیلان تعرض به حریم خصوصی و ارتکاب اعمال مجرمانه را در اجرای امر به معروف و از منکر ممنوع دانست و گفت: قوانین در نظام اسلامی برگرفته از شرع مقدس اسلام بوده و همه ما باید نسبت به قوانین شناخت داشته باشیم.

کمال الدین موسوی در جمع فرماندهان  معاونان و ر ؤسای پلیس تخصصی اظهار داشت: نیروی انتظامی عهده دار حراست و پاسداری از ارزش های اسلامی و انقلابی درسطح جامعه است.

رئیس سازمان قضایی نیروی های مسلح با بیان اینکه باید نخست در درون خود،خوبی ها، پاکی ها و ارزش ها یا همان معروف ها را پاس بداریم، افزود: زشتی ها و دریک کلام منکر را  نیز نهی کرده و از محیط اطراف خود دور کنیم.

وی با اشاره به ظرافت و حساسیت خاص امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، بیان کرد: باید نسبت به قوانین شناخت داشته باشیم تا در چارچوب آن حرکت کنیم.

موسوی با تأکید بر اینکه رعایت مراتب امر به معروف و نهی از منکر بدون شک در ایجاد و برقراری امنیت اجتماعی نقش اساسی دارد،اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین واجبات اجتماعی دین اسلام است.

این مقام قضایی عمومی شدن تذکر لسانی از سوی مردم را یک ضرورت خواند و تصریح کرد: همه باید در احیای فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه کوشا باشیم.امر بمعروف

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه همه ما وظیفه داریم معروفات را در جامعه نهادینه کنیم خاطرنشان کرد: باید از منکرات و قبایح جلوگیری کرد تا جامعه سالم بماند.

وی تعرض به حریم خصوصی و ارتکاب اعمال مجرمانه را در اجرای امر به معروف و از منکر ممنوع دانسته و تصریح کرد: قوانین در نظام اسلامی برگرفته از شرع مقدس اسلام بوده و همه ما باید نسبت به قوانین شناخت داشته باشیم تا در چارچوب آن حرکت کنیم.

موسوی با اشاره به اینکه در قانون کسی که مانع اجرای امر به معروف شود مجرم است افزود: باید فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در درون و وجود خویش نهادینه کنیم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای  مسلح  استان سخنان خود به رعایت حقوق شهروندی و آراستگی به انضباط و اخلاق حسنه اشاره کرد و افزود: ارتباط مستمر و مستقیم کارکنان با مردم می طلبد تا در برخوردهای اجتماعی اخلاق حسنه، رأفت اسلامی، گشاده رویی و سعه صدر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

نشست توانمندسازی آمرین به معروف و ناهیان از منکر با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، فرمانده انتظامی استان گیلان، رئیس عقیدتی سیاسی، جانشین و جمعی از فرماندهان، معاونان و رؤسای پلیس تخصصی در سالن کوثر ستاد فرماندهی استان برگزار شد./ منبع : پایگاه خبری پلیس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان