Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون بازرگانی تعاون روستایی گیلان گفت:کار خرید گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان آغاز شده است.

وی با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم در استان گفت: با اعلام آمادگی تعاون روستایی به عنوان مباشر شرکت غله خدمات بازرگانی منطقه 7، خرید گندم در این استان آغاز شده است

وی با بیان اینکه کار خرید گندم مازاد بر نیاز 11 نفر از کشاورزان روستای رستم آباد رودبار آغاز شده است، تصریح کرد: تعدادی از مراکز ثابت و سیار خرید گندم استان در رودبار و سیاهکل مستقر شده است.

معاون بازرگانی تعاون روستایی گیلان به استقبال گندمکاران مناطق منظور و اعلام نیاز به ایجاد مراکز دیگر خرید تضمینی گندم اشاره کرد و یادآور شد:در صورت استقبال گندمکاران، شبکه تعاون روستایی آماده برپایی و تجهیز مراکز خرید جدید در بخش های جیرنده، توتکابن و بره سر رودبار است.

وی برداشت گندم از مزارع دیلمان سیاهکل را از نیمه نخست تیرماه امسال عنوان کرد و گفت:این امر به دلیل شرایط جوی حاکم بر منطقه دیلمان است.

جعفرپور با بیان اینکه سال گذشته توسط تعاون روستایی گیلان حدود 347 تن گندم در این استان خریداری شده است، خاطرنشان کرد:این مقدار گندم توسط 11 مرکز خرید ثابت و سیار در مناطق گندم خیز گیلان خریداری شد.

وی میزان تحویل گندم امسال توسط 11 کشاورز در نخستین روز خرید تضمینی را 24 تن و 545 کیلوگرم عنوان کرد و افزود: ارزش ریالی این مقدار گندم بیش از 311 میلیون و 721 هزار ریال بوده است.

معاون بازرگانی تعاون روستایی گیلان خرید تضمینی گندم را بر اثر پیگیری های حوزه معاونت بازرگانی و برنامه ریزی سازمان مرکزی تعاون روستایی بیان کرد.

به گفته وی،گندم های مذکور خریداری شده به کارخانه آرد مورد نظر حمل شده است.

جعفرپور در خصوص برداشت گندم بر منطقه دیلمان گفت:به دلیل شرایط جوی حاکم برمنطقه برداشت این محصول از نیمه اول تیر ماه آغاز خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان