Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان بر ضرورت رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای این استان تأکید کرد.

عبدالرضا قاسمیان عصر امروز در نشست به مناسبت گرامیداشت درگذشتگان زلزله رودبار در سال 69، اظهار کرد: زلزله یکی از مهم ترین رخدادهای طبیعی است که می تواند منجر به تبعات ناگواری برای ما شود.

وی با بیان اینکه رعایت مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهای شهری و روستایی مهم ترین روش در پیشگیری از بحران زلزله است، افزود: باید با رعایت مقررات ملی ساختمان ایمنی بسازیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان بی توجهی نسبت به مقاوم سازی بناهای موجود را ضرورت دانست و تصریح کرد: مقاوم سازی از خسارت های جانی و مالی جلوگیری می کند.

وی افزایش آگاهی عمومی در زمینه مقاوم سازی را ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: استفاده از ابزار رسانه می تواند موجب ارتقای آگاهی مردم نسبت به ساخت و سازهای مقاوم شود.

قاسمیان ایمن سازی، مقررات ملی و ساخت و ساز را جزو اطلاعات عمومی دانست که مردم باید با آگاهی از این موارد انتخاب درست و استفاده از خدمات مهندسی اصولی داشته باشند.

وی عمل به قوانین ساخت و ساز را در گیلان را ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: حوادث و رخدادهای طبیعی قابل پیشگیری نیستند اما می توان با رعایت اصول و ایمنی از تبعات آن پیشگیری کرد.

به گزارش فارس، 31 خرداد یادآور حادثه تلخ زلزله رودبار در سال 69 است که موجب مرگ حدود 35 هزار نفر شد و 500 هزار نفر نیز بی خانمان شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان