Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از ریل گذاری حدود 60 کیلومتر راه آهن در مسیر رشت ـ قزوین و بالعکس خبر داد و گفت: 60 کیلومتر دیگر از این مسیر آماده ریل گذاری است.

شعبانعلی خاوری پیش از ظهر امروز در نشست خبری در آستانه 31 خرداد سالگرد زلزله رودبار در سال 69، اظهار کرد: از آن سال تاکنون اقدام هایی برای بازسازی مناطق زلزله زده انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام عمل چند پروژه برای اتمام تعریف شده است، تصریح کرد: در حوزه شرکت ساخت پروژه ها، اتمام باند دوم کمربندی لنگرود، پایان کمربندی انزلی، پروژه خطبه سرا و فومن تعریف شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان محدودیت منابع و مصالح در استان را زیاد دانست و افزود: برخی اداره ها در این زمینه به صورت بخشی نگاه می کنند.

وی با بیان اینکه استاندار گیلان با تشکیل کارگروه شن و ماسه موانع تامین این مصالح را تسهیل کرده است، گفت: هنوز مشکل تأمین مصالح به عنوان یک چالش وجود دارد.

خاوری مهم ترین مشکل را نبود تأمین منابع مالی عنوان کرد و یادآور شد: برای توسعه استان همه باید کمک کنیم ضمن اینکه اقدام های خوبی در زمینه آسفالت راه روستایی انجام شده و شاخص آسفالت راه روستایی استان از 39.5 درصد به 50 درصد رسیده است.

وی با تصریح بر اینکه باید با کمک و همدلی و تلاش یکدیگر گرد محرومیت را از چهره استان پاک کنیم، خاطرنشان کرد: همدلی خوبی در گیلان وجود دارد اما برخی مواقع انتشار بعضی مطالب در استان ایجاد تنش می کند.

این مسؤول به انتشار اخیر خبری درباره هزینه کرد دو شب اقامت عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در گیلان اشاره کرد و ضمن تکذیب مبلغ اعلام شده برای هزینه کرد، اظهار کرد: در سفر امسال آخوندی به گیلان پروژه های خوبی به تصویب رسیده و در انتشار گزارش های اخیر این سفر تقوا رعایت نشده است.

وی با اشاره به اینکه چنین سفرهایی هزینه هایی به دنبال دارد، گفت: از سفر وزیر به گیلان توانستیم 15 میلیارد تومان اعتبار بگیریم بنابراین حضور وزرا در استان می تواند منشأ خیر باشد و باز هم به دنبال انجام سفر وزیر راه به گیلان هستیم.

خاوری رفت و آمدهای وزرا به گیلان را خوب توصیف کرد و یادآور شد: استان نیاز به همدلی و تعامل دارد و فضای خوبی در گیلان برای فعالیت فراهم است.

وی در ادامه به وضعیت پروژه راه آهن اشاره کرد و افزود: زیرسازی پروژه راه آهن 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در دو طرف مسیر رشت ـ قزوین و بالعکس حدود 55 تا 60 کیلومتر ریل گذاری شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه 60 کیلومتر دیگر در مسیر مذکور آماده ریل گذاری است، خاطرنشان کرد: افتتاح پروژه راه آهن قزوین ـ رشت در سال مالی 95 جزو تعهدات دولت است و پیمانکاران خوبی در این پروژه مشغول فعالیت هستند.

وی ساخت هشت بیمارستان را از دیگر مصوبات دولت عنوان کرد و یادآور شد: در این بیمارستان ها یک هزار و 168 تخت در حال ساخت است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان