Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل امور زندان های استان گیلان گفت: 650 نفر در زندان های گیلان مشمول ستاد دیه هستند که 449 نفر آنها محکومیت مالی دارند.

سید حمید حسینی عصر امروز در مراسم جشن گلریزان زندانیان در سالن همایش بیمارستان قائم (عج) این شهر ایام ماه رمضان را افضل بر تمام ماه ها دانست.

وی با بیان اینکه در کنار نیایش و دعا در ماه رمضان کمک به نیازمندان جلوه ویژه ای دارد، اظهار کرد: برگزاری جشن گلریزان مصداق با شکوه جلوه ویژه ماه مبارک رمضان است.

مدیرکل امور زندان های گیلان این نهاد را مجری بخشی از مجازات های قضات عنوان کرد و افزود: سازمان زندان ها چرخه دادگستری را با ایجاد امنیت در جامعه و اصلاح و تربیت تکمیل می کند.

حسینی با اشاره به اینکه در جرایم عمد عناصر عمدی است، افزود: قانونگذار مجرم عمد را مجازات می کند.

وی ادامه داد: در جرایم غیر عمد عنصر خطا و اشتباه وجود دارد یعنی قصد ارتکاب جرم در آن وجود ندارد و محکومان دیه، بدهکاران مالی و نفقه را شامل می شود که به زندان معرفی شدند.

مدیرکل امور زندان های گیلان با اشاره به اینکه جای محکومان دیه و مالی در زندان نیست، تصریح کرد: اکنون در کشور 9 هزار و 976 نفر محکومان جرایم غیر عمد در زندان ها هستند و سهم گیلان 650 نفر است

حسینی، تعداد زندانی های غیر عمد محکوم مالی در گیلان را 449 نفر اعلام کرد و گفت: 110 نفر محکوم مهریه و 91 نفر محکوم تصادفات محسوب می شوند و از این تعداد 212 نفر در زندان مرکزی رشت هستند.

این مسؤول، استان های فارس و تهران را دارای بیشترین محکومان دیه عنوان کرد و متذکر شد: سیستان و بلوچستان کمترین زندانی را در کشور دارد.

مدیرکل امور زندان های استان گیلان، آزادی زندانیان را بازگشت غیر قابل توصیف خواند و خاطرنشان کرد: کمک به زندانیان غیر عمد اقدامی ارزشمند است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان