Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر از مشاهده گل نادر و زیبای سوسن چلچراغ در منطقه کوهستانی ونستان بخش رحیم آباد این شهرستان خبر داد.

علی درویشی اظهار داشت: پس از دریافت گزارش مردمی مبنی بر مشاهده گل سوسن چلچراغ در این منطقه، اکیپی از کارشناسان این اداره به منطقه مذکور اعزام شدند که گل نادر و زیبای سوسن چلچراغ را در آن منطقه مشاهده کردند.

وی افزود: گل سوسن چلچراغ در منطقه ونستان در زمینی به مساحت تقریبی 5 هکتار روییده که میانگین در هر 100 متر مربع بین 10 تا 15 بوته به صورت پراکنده مشاهده می شود.

درویشی با اشاره به اینکه این گل نادر و زیبا پیش از این در دنیا فقط در دو نقطه لنگران جمهوری آذربایجان و داماش رودبار گیلان مشاهده شده بود گفت: منطقه ونستان بخش رحیم آباد رودسر سومین رویشگاه سوسن چلچراغ در دنیا و دومین رویشگاه آن در کشورمان است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر با بیان اینکه منطقه ییلاقی ونستان بخش در رحیم آباد در ارتفاع 2150 متری از سطح دریا قرار دارد گفت: با توجه به تعداد قابل توجه بوته های این گیاه نادر و ارزشمند در این منطقه، ضمن انجام تحقیقات در این زمینه، جهت حفظ و نگهداری سوسن چلچراغ در این منطقه تلاش می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان