Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از تعویض رادیاتورهای موجود پست برق معلم رشت به منظور برطرف شدن سطح صدای ترانس آن خبر داد.

عظیم بلبل آبادی صبح امروز در نشست شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان به منظور کنترل سطح صدا در حد مجاز یا کاهش سطح صدای پست معلم رشت، اظهار کرد: راهکارهای برق گیلان اکنون در کشور کاربرد فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه برای کنترل سطح صدا در حد مجاز یا کاهش سطح صدا از برق گیلان الگوبرداری می شود، تصریح کرد: این امر نشانه موفقیت های شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان است.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: پست معلم رشت در منطقه مسکونی قرار دارد و طبق استاندارد میزان مجاز آلودگی صوتی در این منطقه حداکثر در ساعات هفت صبح تا 10 شب باید 55 دسی بل و در ساعت 10 شب تا هفت صبح نیز 45 دسی بل باشد.

وی با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از بروز آلودگی صوتی و مزاحمت های احتمالی برای همسایگان پست معلم رشت اقدام های اساسی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: حسب  ضرورت با پژوهش گاه نیرو برای اندازه گیری سطح صدا در ساعات مختلف قراردادی منعقد شد.

بلبل آبادی گفت: در راستای قرارداد مذکور، در داخل پست معلم در داخل  کوچه و نقاط نزدیک  مناطق مورد اعتراض همسایگان پست معلم کار اندازه گیری سطح صدا انجام شد.

به گفته وی، نتایج اندازه گیری نشان داد که سطح صدای تجهیزات پست به همراه صدای دیگر عوامل خارج از پست موتورسیکلت تردد خودروها و ... بیشتر از حد مجاز است اما عمده صدا ناشی از تجهیزات پست عنوان شده بود.

این مسؤول مهم ترین عامل تولید صدا را هسته ترانسفورماتور و فن های خنک کننده این دستگاه  برشمرد و یادآور شد: از آنجا که هسته ترانسفورماتور در داخل آن قرار دارد و هر نوع دخل و تصرف  در آن مستلزم  تقبل هزینه های سنگین بوده و مقرون به صرفه نیست.

وی با بیان اینکه تعویض فن های ترانسفورماتور که سریع تر نتیجه می داد در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: شرایط دشوار اقتصادی و هزینه های سنگین واردات مانع بود و اگر هم فن خارجی وارد می شد تنها 4 دسی بل سطح صدا کاهش می یافت که پاسخگوی خواسته ما نبود.

بلبل آبادی با تصریح بر اینکه با تهیه فن از تنها سازنده داخلی و تعویض آن باز هم مشکل پست  معلم برطرف نمی شد، خاطرنشان کرد: تعویض ترانسفورماتور به دلیل حجم ترانسفورماتور و موقعیت ساختمان پست معلم امکانپذیر نبود.

وی به انعقاد قرارداد با شرکت ایران ترانسفو برای تولید رادیاتور اشاره کرد و یادآور شد: از 11 خرداد ماه جاری قرارداد لازم با شرکت ایران ترانسفو منعقد شده تا نسبت به تولید رادیاتورهای موردنیاز برای دو دستگاه ترانسفورماتور پست معلم رشت اقدام صورت گیرد.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به اینکه پس از 40 روز کاری نسبت به تعویض رادیاتورهای موجود پست معلم اقدام می شود، متذکر شد: پس از آن مشکل سطح صدای ترانس در پست معلم برطرف می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان