Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد گفت: پرداخت زکات در قرآن کریم بسیار تأکید شده و جزء تکالیف اقتصادی مسلمانان است.

نجفعلی انتظاری امشب در جمع خبرنگاران با موضوع زکات ترویج این فریضه مهم را اقدامی ارزشمند خواند و اظهار کرد: نقش رسانه ها در ترویج زکات مهم است.

وی زکات را در گذشته امری فراموش شده خواند و افزود: با احیای امر زکات در سال 90 که با تصویب مجلس صورت گرفت و اجرایی شده، کمیته امداد به عنوان مسؤول دبیرخانه زکات معرفی شد.

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد زکات را در برگیرنده تمام موارد دانست و گفت: حتی ترویج علم و تشر خبر توسط خبرنگاران نیز به نوعی زکات محسوب می شود.

وی با بیان اینکه خداوند زکات فطریه را شرط قبولی روزه قرار داد، تصریح کرد: پرداخت زکات در قرآن کریم بسیار تأکید شده و جزو تکالیف اقتصادی مسلمانان است.

انتظاری پرداخت زکات را موجب برقراری عدالت اجتماعی و آثار سازنده اخلاقی ذکر کرد و گفت: ادای وظایف مسلمانان در پرداخت زکات موجب برقراری عدالت اجتماعی می شود.

 تبیین فرهنگ زکات توسط 65 مبلغ در گیلان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان نیز در نشست مذکور جایگاه این استان در پرداخت زکات را پنجم کشوری عنوان کرد و گفت: امسال 65 نفر مبلغ وظیفه ترویج و تبیین فرهنگ زکات را در گیلان به عهده دارند.

علیرضا محمدی با بیان اینکه 966 مسجد در گیلان در بحث زکات فعال هستند، اظهار کرد: این مساجد در زمینه اطعام نیازمندان و دریافت فطریه فعالیت خوبی دارند.

وی به دریافت زکات محصولات کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: زکات جمع آوری شده در هر منطقه صرف نیازمندان همان منطقه می شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان حدود 60 درصد زکات گیلان را به صورت غیر نقدی و شامل اقلامی مانند برنج عنوان کرد و متذکر شد: سال گذشته حدود 7 میلیارد تومان زکات در گیلان جمع آوری شده و پیش بینی امسال، 8 میلیارد تومان زکات در استان است.

به گزارش فارس، نشست خبری مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد و مدیر کل و معاونان این نهاد در گیلان با 80 نفر خبرنگار فعال این حوزه در تالار گویای رشت برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست کمک گرفتن از رسانه ها برای بسترسازی در حوزه ترویج فرهنگ زکات در استان بوده و در پایان نیز خبرنگاران تجلیل شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان