Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از کشت رقم جدید محصول برنج «گیلانه» در 30 هکتار از شالیزارهای این استان خبر داد.

علیرضا شعبان نژاد پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از شالیزارهای این شهرستان با اشاره به معرفی رقم جدید محصول برنج «گیلانه» توسط محققان به کشاورزان در سال 94 اظهار کرد: محصول برنج «گیلانه» بسیار نزدیک به رقم پر کشت «هاشمی» در استان است.

وی از کشت رقم جدید محصول برنج «گیلانه» در 30 هکتار از شالیزارهای گیلان خبر داد و افزود: اگر کشت محصول مناسب باشد در سال های آینده کشت رقم برنج «گیلانه» را توسعه می دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با بیان اینکه 400 فارغ التحصیل بخش کشاورزی به عنوان ناظر با این سازمان همکاری می کنند، تصریح کرد: با مصوبه مجلس شورای اسلامی و دولت فارغ التحصیلان مذکور را در فعالیت های ترویجی استخدام کردیم و برای ارائه یافته های جدید علمی به کشاورزان به مراکز جهاد دهستان ها اعزام شدند.

شعبان نژاد، انجام فعالیت های کشاورزی با توجه به مصوبه دولت را از برنامه های سازمان جهاد کشاورزی گیلان در سال 95 خواند و بیان کرد: امسال تجهیز و نوسازی 10 هزار هکتار از شالیزارهای استان اجرایی می شود.

وی به بهره مندی بیش از 20 هزار خانوار شالیکار گیلانی از خدمات طرح تجهیز و نوسازی شالیزارها در استان اشاره کرد و گفت: هنگام اجرای طرح مذکور دو هزار اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خاطرنشان کرد: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی به آرامش و آسایش کشاورزان و همچنین افزایش تولید کمک می کند.

شعبان نژاد به اجرای طرح آبیاری تحت فشار در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در مدت سه سال آینده طرح مذکور در 24 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان با مجوز وزارت جهاد کشاورزی اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح آبیاری تحت فشار در باغ های چای و ... در گیلان اجرایی می شود، اظهار کرد: هزینه اجرای طرح مذکور 200 میلیارد تومان برآورده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، اجرای طرح آبیاری تحت فشار را مشروط به اخذ مجوز برداشت از آب از سرچشمه ها و منابع آبی استان عنوان کرد و افزود: مجوز مذکور از طرف معاون وزیر صادر شده است.

شعبان نژاد با بیان اینکه کشت محصول برنج تنها در چهار ماه از سال انجام می شود، تصریح کرد: یکی از راهکارهای اقتصادی کردن بخش کشاورزی استفاده دوباره از زمین ها است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان