Tuesday، 18 June 2024 | سه شنبه، 29 خرداد 1403
1 2

گیلانیان به گزارش شمال ما : استاندار گیلان گفت: مدیران ادارات گیلان نباید در برابر انتقادات مطبوعات برخورد نامناسب داشته باشند و فقط بخواهند از آنان تعریف و تمجید بشود درغیر این صورت ریگی درکفش است.

مهدی سعادتی درنشست با مدیران روابط عمومی های دستگاه های اجرایی گیلان، توفیقات روز افزون نظام را برگرفته از ماه محرم، عزاداری و حرکت در راه و رسم آن و برقراری مردم با اهل بیت (ع) دانست. وی با اشاره به بروز فتنه بزرگ در سال ۸۸، خاطر نشان کرد: حضور میلیونی ملت سبب درهم شکسته شدن و خاموشی توطئه های دشمن انقلاب اسلامی با تآسی از محرم وحسین بن علی (ع) بوده است. او اظهار امیدواری کرد بتوانیم درجهت دین، به ثمرنشاندن اهداف اهل بیت (ع)، امام عصر (ع)، امام راحل ومقام معظم رهبری، شهدای گران قدر و سیاست های دولت، خدمت گزار مردم بوده و با برنامه های فضای فعلی خشک اداری برطرف بشود.

سعادتی روابط عمومی دستگاه های اجرایی گیلان را زبان و چشم ملت و نظام نامید و تصریح کرد: مدیر روابط عمومی دستگاهی که نتواند با مدیر دستگاه خود اتصال داشته باشد و عمل کرد دستگاه را در رسانه ها منعکس نکند به درد ما نمی خورد.  وی اذعان داشت: مدیران دستگاه های اجرایی گیلان که به واحدهای روابط عمومی خود توجه ویژه و اعتقاد نداشته باشند وکمک نکنند، مدیرخوبی نیست وبه درد ما نمی خورد.

نماینده عالی دولت در گیلان با ابراز ناخرسندی از عدم استفاده از جایگاه رفیع و توان روابط عمومی های ادارات این استان، تاکید کرد: باید این مشکل هرچه سریع تر بشود. وی بیان داشت: هرچه قدر روابط عمومی ها خاموش باشند و نتوانند عملکرد دستگاه خود ونظام را در رسانه ها منعکس بکنند، نور انقلاب خاموش خواهد شد و این امر به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. مدیران دستگاه های اجرایی گیلان در اجرای قوانین و مقررات که به تائید ریاست جمهوری رسیده، نباید دست خوش نظرات سلیقه ای آنان بشود.

این مسوول تدوین هرچه سریع تر عملکرد ۳۳ساله دستگاه های اجرایی گیلان بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بسیار ضروری دانست و اظهارداشت: وظیفه تدوین آنان برعهده تک تک مدیران این واحدها می باشد. سعادتی تشکیل شورای هماهنگی روابط عمومی های گیلان را آغاز خوبی خواند و افزود: این شورا در شهرستان ها با زمان بندی مشخص باید تشکیل شود. وی به ارزیابی عملکرد سایت های اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی گیلان پرداخت و خاطر نشان کرد: سایت استانداری گیلان از ۱۰۰ امتیاز به زور می توان نمره پنج را داد در صورتی که فرمانداری ها اطلاع رسانی خوبی از عملکرد خود ندارند و برخی از ادارات نیز سایتشان به روز نیست.

استاندار گیلان با اعلام آغاز ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان و مجلس به ترتیب از یکم و سوم دی ماه امسال، گفت: روابط عمومی دستگاه ها نقش بسیار مهمی در ایجاد شور و نشاط برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق ها دارند. سعادتی، تصریح کرد: مردم ولایت به کاندیداهای ارزشی و اصولگرا گرایش دارند، ولی برخی از عنوان آن سوء استفاده می کنند. به گفته وی استانداری به دلخواه کسی کار نمی کند و معیارهای الهی، انقلابی، ارزشی و ولایی و همچنین آنچه امام (ره) و مقام معظم رهبری در دستور کار قرار دارد و این امر باید برای همه تبیین شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با انتقاد از مانع شدن برخی از ادارات در راستا ی اطلاع رسانی خبرنگاران مطبوعات و خبرگزاری ها، یادآورشد: درج انتقادات منصفانه در مطبوعات سبب رشد، تحول ورفع مشکلات و موانع خواهدشد و مدیران دستگاه ها باید از آن استقبال کنند.

سعادتی از خبرنگاران و دست اندرکاران مطبوعات و خبرگزاری های گیلان به صورت جدی خواست در صورت ممانعت به عمل آوردن ادارات استان در درج این گونه اخبار یا کسب خبر اطلاع بدهند تا از استمرار آن جلوگیری بشود. وی اذعان داشت: مدیران ادارات گیلان نباید دربرابر انتقادات مطبوعات برخورد نامناسب داشته باشند و فقط بخواهند از آنان تعریف وتمجید بشود درغیر این صورت ریگی درکفش است.

خلیل اخوان اصغری

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان