Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با اشاره به اینکه گیلان جزء پنج استان پیشگام در جمع آوری زکات است،افزود:70 درصد زکات مستحبی در گیلان غیرنقدی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، علیرضا محمدی، در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان که با حضور آمران برتر جمع آوری زکات استان در تالار گویای رشت برگزار شد،اظهار کرد: سال گذشته 966 مسجد در جمع آوری زکات فطریه، فعال بودند.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی ما در جمع آوری کمک های مردمی و زکات بر«مسجد محوری» است، افزود: در سال 94 پیش بینی ما برای جمع آوری زکات مستحبی 58 میلیارد ریال بود که این رقم به 63 میلیارد ریال رسید که ۹ درصد بیش از پیش بینی مذکور را محقق کرد.

محمدی با اشاره به اینکه گیلان جزء پنج استان پیشگام در جمع آوری زکات است،خاطرنشان کرد:70 درصد زکات مستحبی در گیلان غیرنقدی است.

وی ادامه داد:سال گذشته حدود 7 میلیارد تومان زکات در گیلان جمع آوری شده و پیش بینی امسال، 8 میلیارد تومان زکات در استان است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان اضافه کرد:افتخار ما امروز این است که گرچه جزء استان های زکات واجب نیستیم اما یکی از استان های موفق و پیش گام در پرداخت زکات مستحبی هستیم.

وی اضافه کرد:درآمد زکات، توسط ائمه جماعات، هیات امنا مسجد، معتمدین محل و.. برای نیازمندان همان منطقه هزینه می شود.

محمدی با بیان اینکه شناسایی افراد به عهده شورای زکات محله است،خاطرنشان کرد: زکات برای همه افراد نیارمند است فقط برای نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد نیست.

وی اضافه کرد:مراکز نیکوکاری کمیته امداد در بحث توزیع سبد غذایی برای محرومین آمادگی کامل دارند تا کمک های مردم را به نیارمندان برسانند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان گفت:در تلاش هستیم تا کشاورزان برتر که بیش از یک هکتار زمین کشاورزی دارند را با کمک جهاد کشاورزی شناسایی کنیم و با زکات آشنا کنیم.

محمدی با بیان اینکه در چند سال اخیر موضوع جمع آوری زکات در استان گیلان پیگیری می شود، گفت: در همایشی که چند سال پیش به برکت توجه نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد ایشان با تاسی از آیات و روایات بیان کردند محصولات کشاورزی در گیلان جز زکات مستحبی قرار بگیرند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان