Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : حجت الاسلام محمد علی قربانی گفت: همت بالا، انسان را به خدا نزدیک می کند.

استاد حوزه و دانشگاه شامگاه جمعه در مراسم احیای شب قدر در مصلای امام خمینی (ره) با بیان اینکه اگر دلبستگی ها و به جز همراهی با خدا زیاد شود باید زکات دهیم، افزود: سوره بقره که بزرگ ترین سوره در قرآن است آمده که اگر تقوا پیشه کنید نتیجه آن این می شود که بر سر سفره فرقان قرار می گیرید.

وی با اشاره به اینکه سفره فرقان پهن است و انسان متقی می تواند بر سر این سفره قرار گیرد، تصریح کرد: در قرآن تنها از یک پیامبر 136 بار نام برده شده و 36 سوره قرآن درباره اوست و 420 بار درباره این پیامبر سخن گفته شده و او حضرت موسی(ع) است.

وی یکی از ویژگی های مهم حضرت موسی(ع) که او را مورد توجه خداوند قرار داد، را کثیرالخواهش بودن و پرسشگری این پیامبر از خداوند عنوان کرد.

قربانی با تصریح بر اینکه حضرت موسی(ع) در خواهش های بسیار زیاد خود از خداوند همت بالایی داشت، گفت: حضرت موسی(ع) چیزهای مهمی از خدا می خواست و خواهش موسی دیدن خداوند بود و به خاطر این همت بلند او، خداوند دوستش داشت.

وی اضافه کرد: حضرت موسی(ع) با اینهمه علم نبوت و برخورداری از علم خاص و شریعت، تورات و زبور، از خداوند می خواهد به او علم دسترسی به باطن عالم را دهد.

استاد حوزه و دانشگاه یکی از شروط داشتن علم باطن را همراهی حضرت موسی(ع) با خضر پیامبر بیان کرد و یادآور شد: حضرت موسی(ع) در این آزمون نتوانست با حضرت خضر پیامبر همراه شود.

وی به خواسته یکی از یاران پیامبر(ص) از او اشاره کرد و افزود: یکی از یاران ایشان از پیامبر (ص) خواست تا در جهان آخرت همنشین وی شود و پیامبر به او فرمود باید سجده طولانی داشته باشد و با خدا زمزمه کند.

قربانی با بیان اینکه همت بالا انسان را به خدا نزدیک می کند، خاطرنشان کرد: امشب شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و شب قدر است و در این شب باید همت خود را بالا ببریم.

وی با تأکید بر اینکه در این شب های قدر از خداوند تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج) را بخواهیم، تصریح کرد: امام علی(ع) هر شب یک هزار رکعت نماز می خواند و بیاییم در شب قدر 100 رکعت نماز به جای آوریم.

مراسم احیای شب قدر با حضور آیت الله زین العابدین قربانی امام جمعه رشت و استاندار گیلان و جمع زیادی از مردم متدین در مصلای این شهر برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان