Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از تأکید رئیس جمهوری مبنی بر اتمام راه آهن رشت- قزوین در موعد مقرر  خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر نجفی در نشست بررسی وضعیت پروژه های عمرانی مصوب سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان که با حضور دکتر حاجی محمدی مشاور سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مسئول پیگیری مصوبات سفر برگزار شد با اشاره به گزارش وضعیت ساخت راه آهن رشت- قزوین به دکتر روحانی در حاشیه ضیافت افطار با استانداران و وزرا گفت : ریاست محترم جمهوری بصورت جدی دستور دادند تا راه آهن رشت- قزوین تا پایان سال 95 به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه باتوجه به آثار اقتصادی، بین المللی و مطالبه ی چندین ساله ی مردم ؛ راه آهن رشت- قزوین مهم ترین پروژه سفر رئیس جمهوری به گیلان محسوب می شود گفت : علاوه بر اختصاص مطالبات سال گذشته، 420 میلیارد تومان نیز امسال برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : باتوجه به تأکیدات رئیس جمهوری و پیگیری های معاونین ایشان و وزرای مربوطه هیچ گونه تعلل و کوتاهی درخصوص روند اجرای این طرح پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به پیشرفت 93 درصدی زیرسازی این پروژه گفت : امیدواریم زیرسازی راه آهن رشت- قزوین تا شهریور ماه پایان یابد.

دکتر نجفی افزود : تا 10 روز آینده 500 میلیارد ریال از مطالبات پیمانکاران از طریق اوراق خزانه پرداخت خواهد شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای اجرای 29 پروژه مصوب عمرانی سفر اردیبهشت ماه سال گذشته دولت به گیلان 795 میلیارد تومان اختصاص یافت گفت : اختصاص 700 میلیارد تومان از این اعتبار تاکنون قطعی شده است که در چند ماه آینده به 800 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : عزم عمومی در استان باتوجه به تأکیدات رئیس جمهوری، پیگیری برای محقق شدن وعده های  سفر است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان