Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان از آغاز پرداخت حقوق ناجیان غریق مناطق خطرآفرین نوار ساحلی استان خبر داد.

محمد احمدی پور آغاز پرداخت حقوق ناجیان غریق مناطق خطرآفرین در گیلان خبر داد و گفت: این حقوق مربوط به بخشی از مطالبات سال 94 ناجیان غریق مستقر شده در مناطق خطرآفرین نوار ساحلی گیلان است.

وی اضافه کرد: متاسفانه بنابه دلایل عدم تامین اعتبار لازم در سطح ملی در خصوص پرداخت حقوق ناجیان مستقر در مناطق خطرآفرین با توجه به تاکیدات وزارت کشور برای استقرار آنان در سال گذشته مشکلاتی برای آنان ایجاد شد.

احمدی پور گفت: بدون آنکه هیج اعتباری در سطح ملی برای 650 ناجی مستقر در مناطق خطرآفرین اختصاص یابد از محل اعتبارات استانی با دستور استاندار هشت میلیارد ریال در سال گذشته به صورت علی الحساب به آنان پرداخت شده بود.

وی افزود: برای جبران مابقی مطالبات این ناجیان در بودجه سال 95 استانی نیز با دستور استاندار گیلان مبلغ شش میلیارد و 500 میلیون ریال دیگر اختصاص یافت که به حساب اداره کل ورزش و جوانان واریز تا از آن طریق به ناجیان پرداخت شود.

احمدی پور گفت: با این اعتبار برای پرداخت بخش دوم مطالبات آنان به هر ناجی ده میلیون ریال پرداخت می شود و پرداخت مابقی مطالبات نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: پرداخت حقوق ناجیان حق آنان است و به شدت مسئولان استانداری و وزارت کشور به دنبال تامین اعتبارات مورد نیاز در این زمینه از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستند.

احمدی پور یادآور شد: برای استقرار ناجیان غریق در تابستان امسال نیز تمهیدات تدارک دیده شده است و اولویت با ناجیانی است که در سال گذشته فعالیت داشته و دارای کارت آمادگی هیات نجات غریق هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت دهیاری ها و ناجیان بومی در کنترل مناطق خطرآفرین از اولویت های کاری امسال است که اجرایی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان