Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ایجاد دو هزار اشتغال در بخش صنعت و هشت هزار اشتغال در بخش اصناف این استان طی سال گذشته خبر داد.

علی منتظری پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی این شهرستان با اشاره به ثبت نام 10 هزار نفر در سامانه اشتغال گیلان در سال گذشته اظهار کرد: دو هزار نفر در حوزه صنعت و هشت هزار نفر در حوزه اصناف ثبت نام کردند.

وی به سرمایه گذاری 720 میلیارد تومانی در بخش صنعت گیلان در سال 94 اشاره کرد و افزود: سال گذشته 76 درصد نسبت به سال های ماقبل افزایش سرمایه گذاری در استان داشتیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه رتبه دهم سرمایه گذاری کشور به این استان تعلق گرفته است، تصریح کرد: یکی از وظایف سازمان صنعت، معدن و تجارت تشکیل جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در گیلان است.

منتظری از برطرف کردن 30 درصد از مشکلات صنعت گیلان در قالب ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: 541 مصوبه در کارگروه مذکور به تصویب رسید و 43 درصد از مصوبات اجرایی شده است.

وی به اجرایی نشدن 18 درصد از مصوبات کارگروه رفع موانع تولید گیلان اشاره کرد و گفت: 17 درصد از مصوبات به دلیل پیگیری نکردن متقاضیان اجرایی نشده، ضمن اینکه 23 درصد از مصوبات در حال پیگیری است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه 470 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید برای استان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: 650 نفر تاکنون ثبت نام کردند، 230 مورد بررسی شده و 142 مورد به بانک ها معرفی شد اما هنوز پرداخت تسهیلات آغاز نشده است.

منتظری به سرمایه گذاری 360 میلیارد تومانی در صنعت گیلان در سال 92 اشاره کرد و یادآور شد: سال 93 مبلغ 440 میلیارد تومان در صنعت استان سرمایه گذاری شده و مهم تر از آن سرمایه گذاری های جدید در گیلان است.

وی با بیان اینکه روند خوبی در حوزه صنعت گیلان آغاز شده است، اظهار کرد: روند مذکور روبه پیشرفت است و امسال یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان پیش بینی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به تلاش تمام بخش ها برای تحقق سرمایه گذاری مذکور در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال 400 واحد صنایع کوچک و متوسط گیلان دوباره راه اندازی می شود.

در بازدید مذکور وضعیت شرکت های «شفاف شیمی پلاست»، «کیمیا شیمی درفک»، «صنایع روی لوشان»، «سنگ بری یاقوت سازان آسیا» و «تل وان» با حضور محمدحسین اصغریان معاون اقتصادی استاندار گیلان، علی منتظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، طهمورث لاهوتی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان و ... بررسی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان