Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه و کیاشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تفاوت برخی از حقوق های دریافتی به ۱۰ الی ۱۰۰ برابر حقوق افراد عادی در جامعه رسیده است.

محمدحسین قربانی اظهار داشت: بررسی و پیگیری حقوق های دریافتی نامتعارف و غیرقانونی اکنون از دغدغه های مقام معظم رهبری و دولت است.

نماینده مردم آستانه و کیاشهر در مجلس با اشاره به اینکه تفاوت برخی از حقوق های دریافتی به 10 الی 100 برابر حقوق افراد عادی در جامعه رسیده است خاطرنشان کرد: نباید تا این اندازه تفاوت بین مردم و برخی مسئولان باشد چون این موضوع باعث دلسردی و شکاف بین مردم و نظام مقدس اسلامی می شود.

قربانی با بیان اینکه مدیران و مسئولان تافته جدا بافته و متمایز از مردم نیستند گفت: اگر دولت با این افراد خاطی برخورد نکند به طور یقین باعث دلسردی مردم و شکاف بین مردم و مسئولان می شود و این از موارد بسیار مهمی است که مردم منتظر برخورد با آن و ارائه گزارش مبسوطی در این خصوص هستند.

وی با اشاره به اینکه هیچ کس منکر این نیست که مسئولان و مدیران برای رسیدن به اهداف والا و مقدس نظام اسلامی زحمات بسیاری را متحمل می شوند افزود: این یک مسئله عادی و منطقی نیست که شخصی به حق و حقوق قانونی خود راضی نباشد و  10  یا 100 برابر یک کارمند و یا کارگر عادی حقوق بگیرد.

نماینده مردم آستانه و کیاشهر در مجلس با بیان اینکه این امر باعث می شود تا مردم بر این گمان باشند که مسئولان و مدیران فقط به فکر خودشان هستند و تلاشی برای برطرف کردن مشکلات آنها نمی کنند اظهار کرد: دریافت این نوع حقوق معطوف به زمان و یا دوره ای خاص نیست بلکه این افراد، افرادی بی تفاوت و بی مسئولیت هستند و امکان حضور این افراد در هر دوره ای وجود دارد.

قربانی با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند «نگذارید این نظام به دست مرفهان بی درد بیفتد» خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های حضرت امام(ره) این بود که این نوع اشخاص به دلیل عدم درک از ماهیت فقر هر کاری را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه اشرافی گری در آرمان و نظام مقدس اسلامی دارای هیچ جایگاه و ارزشی نیست و بسیار امر ناپسندی است گفت: باید جلوی این نوع تفکر و ذهنیت ها گرفته شود زیرا هنوز برخی افراد در شهرها و روستاها برای درمان و علاج خود و یا برخی نیز برای معاش روزانه خود دچار مشکل هستند./ منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان