Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار صبح امروز در جلسه ی کارگروه رفع موانع تولید و سرمایه گذاری استان از پرداخت هزار و  500 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی در قالب اقتصاد مقاومتی تا پایان سال  خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه با اشاره به اینکه امسال به واحدهایی  که دارای حداکثر تا 100 نفر نیروی اشتغال باشند، در مجموع  470 میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی پرداخت می شود گفت :30 میلیارد تومان نیز به صورت یارانه سود تسهیلات به این واحدها پرداخت می شود.

وی به پرداخت تسهیلاتی در حدود هزار میلیارد تومان از طریق سایر منابع مالی به واحدهای صنعتی، خدماتی، کشاورزی و گردشگری اشاره و اظهار داشت : این رقم از سایر محلهای مالی نظیر صندوق توسعه ملی و کمکهای فنی واعتباری ومنابع داخلی بانکها پرداخت می شود.

وی گفت : در سال گذشته  نیز هزار و 80 میلیارد تومان تسهیلات به 50 واحد برتر تولیدی اختصاص پیدا کرده بود که خوشبختانه اخیراً بانک مرکزی اعلام کرده رقمی در همین راستا به واحدها داده شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد معادل همین مقدار تسهیلات نیز به سایر شرکتهای تولیدی پرداخت شده است.

وی گفت : در طول هفته جلسات مختلفی در قالب ستاد های اقتصاد مقاومتی، تسهیل سرمایه گذاری، رفع موانع تولید و اشتغال در استان تشکیل می شود که واحدهای تولیدی از اقصی نقاط استان در آن حاضر و مشکلات خود را طرح می کنند.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : عمده ی مشکلات واحدهای تولیدی در این جلسات رفع می شود و در صورت لزوم با ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جهت حل مشکل مکاتبه می کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم دقت مدیران دستگاه ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی تأکید و تصریح کرد :کمیته ای درخصوص بررسی  وضعیت  واحدهای تولیدی قبل از تشکیلات ستادهای استانی تشکیل می شود تا آن واحدهایی که نیازمند دریافت تسهیلات و طرح مشکلات خود در کارگروه ها هستند در این جلسات حضور پیدا کنند.

وی همچنین به ابلاغ ممنوعیت خریدسیمان تولیدی خارج از استان توسط دستگاه های اجرائی و شهرداری ها به ذیحسابی ها اشاره و تصریح کرد : دستگاه ها و ذیحسابی ها گزارشی در این خصوص ارائه دهند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در سی و سومین جلسه تخصصی کارگروه رفع موانع تولید با اشاره به برگزاری 300 جلسه فرعی به منظور بررسی دقیق مشکلات مختلف واحدهای تولیدی و صنعتی در استان از اجرایی شدن 43 درصد از مجموع مصوبات این کارگروه خبر داد.

علی منتظری با اشاره به آغاز فعالیت کارگروه رفع موانع تولید در گیلان از سال گذشته خاطر نشان کرد : در مجموع 452 مصوبه در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی طی سال گذشته اتخاذ شد که از این میزان 196 مصوبه اجرایی شده است وی افزود : طی سه ماهه نخست سال جاری نیز تعداد 7 جلسه کارگروه رفع موانع تولید در استان برگزار شد که در مجموع 89 مصوبه در این مدت داشته ایم و در دست اقدام برای اجرایی شدن می باشد.

وی تصریح کرد : این مصوبات در حوزه های مختلف بانکی و دستگاه های خدمات رسان دولتی اعم از تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت شهرک های صنعتی، شرکت توزیع نیروی برق، تأمین اجتماعی، جهاد کشاورزی، امور مالیاتی، محیط زیست، منابع طبیعی، پخش فرآورده های نفتی و... بوده است.

منتظری همچنین با بیان آغاز فعالیت کارگروه تسهیلات رونق تولید از اردیبهشت ماه امسال خاطر نشان کرد : این کارگروه در راستای اهداف کارگروه رفع موانع تولید و ارتقاء پولی و با هدف گذاری تشخیص صلاحیت واحدهای صنعتی متقاضی دریافت تسهیلات مختص صنایع کوچک تشکیل و تاکنون 3 جلسه این کارگروه در استان برگزار شده است.

وی از اتخاذ 846 مصوبه در راستای برگزاری کارگروه های رفع موانع تولید و تسهیلات رونق تولید در گیلان خبرداد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان