Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان دوره جدید تحرکات تجاری در بنادر گیلان خبر داد و گفت:کشتی پرین متعلق به ناوگان کشتیرانی خزر برای اولین بار با ظرفیت شش هزار تن و با طول ١۴٠ متر از مبدأ بندر اکتائو قزاقستان وارد بندر آستارا شد.

حسین چراغی،کشتیرانی را از حلقه های بسیار مهم در تسهیل تجارت بین الملل و حمل و نقل چند وجهی دانست و اظهار کرد: افزایش سطح همکاری و هماهنگی بین بندر و کشتیرانی از محورهای اصلی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش توسعه دریامحور بسیار ضروری است.

وی افزود:در این راستا کشتی پرین متعلق به ناوگان کشتیرانی خزر در چند روز گذشته با هماهنگی کشتیرانی و بندر و برای اولین بار با ظرفیت شش هزار تن و با طول ١۴٠ متر از مبدأ بندر اکتائو قزاقستان وارد بندر آستارا شد.

مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی آستارا با تأکید بر این که بسیاری از مراکز تولیدی غرب و شمال غرب کشور به بندر آستارا نزدیک هستند و به لحاظ اقتصاد حمل و نقل در قیمت تمام شده و زمان حمل کالا بسیار تاثیر گذار است، اضافه کرد: بهره برداری بهینه از فرصت های موجود در راستای توسعه بندر آستارا و رونق اقتصادی این منطقه با هدف تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال اقتصاد، اقدام و عمل مدنظر مقام معظم رهبری، از سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی است.

مهندس چراغی با اشاره به اینکه بندر انزلی در استان گیلان بعنوان مرکز اصلی Home Port  کشتیرانی خزر محسوب می شود،یادآور شد: در نظر داریم با برنامه ریزی مشترک با مدیران کشتیرانی نسبت به توسعه تجارت بین المللی در خزر با محور صادرات و ترانزیت نسبت به تنوع بخشی حمل و نقل دریایی و بندری اقدام کنیم.

وی افزود: در این راستا اهداف مشترکی را ترسیم کرده ایم تا بتوانیم در یک أفق زمانی کوتاه مدت وظایف مشترک ملی و منطقه ای را محقق کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان