Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان به آوارگی شش میلیون نفر فلسطینی توسط رژیم اشغالگر قدس اشاره کرد و گفت: اکنون فلسطین و روز جهانی قدس مسأله اسلام است.

آیت الله زین العابدین قربانی شامگاه چهارشنبه در درس تفسیر سوره عنکبوت با اشاره به مسأله تعصب اظهار کرد: گاهی برخی از انسان ها نسبت به موضوعی پایبند هستند و هیچ منطقی را نمی پذیرند.

وی، تعصب را انتخاب راهی بدون دلیل عنوان کرد و افزود: امروز دنیای استکبار تعصب بی جا دارد زیرا همه می دانند حزب الله علیه رژیم اشغالگر قدس اقدام به جنگ نکرده بلکه این رژیم به لبنان حمله کرد و آن را تحت اشغال در آورد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حزب الله برای نجات لبنان وارد میدان شده است، تصریح کرد: آمریکا با مخالفت با حزب الله آن را تروریست معرفی کرده و کشورهای عربی نیز از او پیروی می کنند.

قربانی به تلاش آمریکا برای تحریم ایران به بهانه حمایت از حزب الله لبنان اشاره کرد و گفت: تحریم جدیدی علیه ایران در نظر گرفتند و این امر نشأت گرفته از تعصب جاهلی است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی با میدان دادن به گروه های تروریستی از حمایت بشار اسد و حزب الله لبنان دست کشیدند، بیان کرد: کشورهای حامی تروریست به این گروه ها میدان دادند و ترکیه دوباره با رژیم اشغالگر قدس رابطه برقرار کرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، به آوارگی شش میلیون نفر فلسطینی توسط رژیم اشغالگر قدس اشاره کرد و یادآور شد: رژیم اشغالگر قدس مردم مظلوم فلسطین را در محاصره بزرگ قرار داده اما سران کشورهای عربستان، قطر، ترکیه و قارون های منطقه در مقابل آن سکوت کرده و مانند مردگان هستند.

قربانی با بیان اینکه خداوند در قرآن می فرماید؛ عزت برای مؤمنان است، خاطرنشان کرد: کشورهای عربی ادعا می کنند عزت برای عرب ها است.

وی، منطق مردم دوران حضرت ابراهیم (ع) را حمایت از قومیت، بت ها و نمرود خواند و اظهار کرد: اکنون فلسطین و روز جهانی قدس مسأله اسلام است اما مردم فلسطین هیچ حامی ندارند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه راهپیمایی روز جهانی قدس به فرمان امام (ره) در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار می شود، تصریح کرد: در روز جمعه هفته جاری، مسلمانان و حتی آزادی خواهان ادیان دیگر در تمام نقاط دنیا حمایت خود از قدس و مردم فلسطین را اعلام می کنند.

قربانی متذکر شد: در راهپیمایی روز جهانی قدس، مسلمانان و آزادی خواهان جهان شعار امام (ره) و مقام معظم رهبری را مقدس شمرده و به دنیا نشان می دهند مردم مظلوم فلسطین تنها نیستند.

وی با اشاره به اینکه آل سعود اسلام را وارونه جلوه داده است، بیان کرد: قارون های منطقه تلاش می کنند اسلام واقعی فراموش شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه به سوزاندن حضرت ابراهیم (ع) در آتش اشاره کرد و افزود: کسانی که دارای قدرت هستند نمی خواهند با مردم با منطقه مواجه شوند.

قربانی با بیان اینکه نمرود مردم را استحمار کرده بود، خاطرنشان کرد: وقتی نمرودیان در برابر قدرت منطقی حضرت ابراهیم (ع) قرار گرفتند، پاسخی نداشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان