Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون توانبخشی بهزیستی گیلان با بیان اینکه در بخش توانبخشی بیش از ۴۳ هزار معلول در بانک اطلاعاتی خود داریم گفت: انتظار این را داریم که معلولان ما حداقل ۷۲ هزار نفر باشند که بسیاری از آن ها هنوز شناسایی نشده اند.

رحیم تکاملی عصر امروز در ضیافت افطاری سازمان بهزیستی گیلان که با حضور جمعی از مسئولان استان برگزار شد اظهار داشت: برای نخستین بار جشنواره موسیقی ویژه معلولان را در استان گیلان برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه در بخش توانبخشی بیش از 43 هزار معلول در بانک اطلاعاتی خود داریم افزود: انتظار این را داریم که معلولان ما حداقل 72 هزار نفر باشند که بسیاری از آن ها هنوز شناسایی نشده اند.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان با تاکید بر اینکه خدمات را در حوزه توانبخشی از 15 الی 20 سال گذشته شروع کردیم تصریح کرد: ضریب نفوذ خدمات ما در روستاها کامل است و تمام خدماتی که به معلولان عرضه می کنیم در روستاها قابل دسترس است.

تکاملی دسترسی به حقوق شهروندی را یک نیاز اولیه برای شهروندان عنوان کرد و گفت: باید موانع دسترسی برای شهروندان برداشته شود و باید در برنامه ریزی خود بحث دسترسی معلولان را لحاظ کنیم.

وی با بیان اینکه رتبه برتر مناسب سازی را در کشور به خود اختصاص دادیم بیان کرد: تلاش کردیم در یک سال گذشته فضاهای ورزشی و هنری را برای معلولان ایجاد کنیم.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی فعالیت گسترده ای را در حوزه معلولان انجام می دهد و در بخش توانبخشی حدود 34 موسسه مردم نهاد فعال، در این زمینه کار خدمت رسانی را برعهده دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان