Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان ظهر امروز  از روند ساخت راه آهن رشت-  انزلی بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این بازدید میدانی که ظهر امروز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و جمعی از مدیران صورت پذیرفت هزینه پیش بینی شده برای احداث 41 کیلومتر راه آهن رشت- انزلی را مبلغ 500 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود : این پروژه در 3 قطعه اجرایی خواهد شد که قطعه نخست آن به طول 17 کیلومتر در حال ساخت است.

وی خاطرنشان کرد : اسناد مناقصه دو قطعه دیگر نیزآماده شده است.

وی تکمیل و  احداث راه آهن قزوین- رشت، رشت- انزلی و انزلی- آستارا را از جمله پروژه های تعریف شده در سفر دکتر روحانی به گیلان عنوان کرد و افزود : پروژه راه آهن گیلان  زمانی اقتصادی خواهد شد که این خط ریلی به بندرانزلی ،منطقه آزاد و در ادامه آستارا را متصل شود.

استاندار گیلان گفت :طبق تعهدات وزارت راه و شهرسازی، شرکت زیرساخت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی پروژه راه آهن رشت- قزوین در پایان سال 95 به به هره برداری خواهد رسید.

دکترنجفی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه راه آهن قزوین- رشت و سال ها انتظار مردم رشت جهت احداث این خط ریلی اظهار داشت : الحمدا... در سفر دکتر روحانی به گیلان ایشان عنایت ویژه ای به این پروژه مهم داشتند.

وی از دیدار هفته گذشته خود با معاون اول رئیس جمهور درخصوص پروژه راه آهن گیلان خبر داد و افزود : این پروژه اکنون جزو برنامه های دکتر جهانگیری بوده و انشاء ا... بعد از ماه مبارک رمضان معاون اول رئیس جمهور از روند اجرای آن بازدید خواهند کرد.

استاندار گیلان به دیدار هفته گذشته خود با دکتر نوبخت اشاره کرد و افزود : امیدواریم در سال جاری بهبودی در اعتبارات شکل گیرد.

وی با یادآوری سفر روسای کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان به گیلان اظهار داشت : در این سفر مقرر شد سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری جهت اجرای پروژه راه آهن رشت- آستارا شکل گیرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان