Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: رژیمی که یک روز شعار «نیل تا فرات» سر می داد، امروز حیات انقلاب را مرگ تدریجی و حتمی خود می داند لذا انقلاب امروز آرام آرام زمینه ساز نابودی استکبار و غده سرطانی اش در منطقه شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه امروز در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در مصلی رشت، راهپیمایی روز قدس را عبادتی ارزشمند دانست و اظهار کرد: امت مومن، ولایتمدار، بصیر و دارای روحیه انقلابی و جهادی ایران با فرمان برداری از امام(ره) و رهبری این انقلاب را نزدیک چهار دهه حفظ و جبهه استکبار و صهیونیسم را روز به روز به سوی مرگش نزدیک کرده اند.

نعمت امت عامل اقتدار نظام و مقام ولایت است

وی شکر نعمت ولایت و امت ولایتمدار را واجب دانست و افزود: نعمت ولایت رهبری و هدایت امت را به دست دارد و نعمت امت عامل اقتدار نظام و مقام ولایت است زیرا امام بی امت اقتدار لازم را برای احیای دین خدا و استقرار نظام الهی ندارد و امت بی ولایت هم نمی تواند حیات داشته باشد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه اتصال و اتحاد امت و امام معجزه می کند، گفت: هرگاه امت وظیفه شناس شد و از امامش فرمان برد، مرگ تدریجی استکبار را رقم می زند لذا روزه داری در هوای گرم امتیاز راهپیمایی روز قدس است.

این مقام مسئول با اشاره به ریشه صهیونیسم و اقلیتی فتنه گر از یهودیان در تاریخ، تصریح کرد: بزرگترین و آموزنده ترین داستان قرآن به بنی اسراییل و اقلیت فتنه گر و دانشمندان مفسد آن اختصاص دارد که در این دین الهی رخنه و بهره برداری سوء کردند. خدا آنان را از انواع نعمت های مادی و معنوی بهره مند ساخت و آنان را بر امت های هم زمانشان برتری بخشید، اما ناسپاسی، کفر، عناد، دنیاطلبی و نژادپرستی آنان چه در زمان حضرت موسی و چه در زمان های بعد بویژه زمان پیامبر(ص) آنان را سقوط و نزول داد لذا اگر امتی قدرشناس نعمت های خدا نباشد و در مسیر بندگی حرکت نکند، سرانجامش غضب الهی است.

حجت الاسلام حاج صادقی یهودیان فتنه گر را مفسد فی الارض و عامل نابودی دیگران دانست و عنوان کرد: در عصر حاضر نیز ریشه همه شرارت ها و فسادها و ظلم ها بی واسطه و با واسطه به صهیونیسم خطرناک بازمیگردد. صهیونیسم و رژیم اشغاگر قدس از سال 1948 میلادی دو دوران را گذرانده است. این رژیم در آن دوران فلسطینیان را آواره کرد, کشتار بی رحمانه به راه انداخت و ارتش های عربی را شکست داد و با شعار "نیل تا فرات" کشورهای عربی را زیر سلطه کشاند. در واقع قبل از انقلاب دوران استحکام, قدرت و گردش کشی اسراییل بود, اما با پیروزی انقلاب و حمایت آن از ملت فلسطین و جنگ با اسراییل که برگرفته از حقیقت دین داری و تولی و تبری قرآنی است, قدرت اسراییل تحت تاثیر قرار گرفت.

آغاز حرکت های آزادی بخش از برکات انقلاب اسلامی ایران است

وی با تاکید بر اینکه در کنار پذیرش حاکمیت الهی باید با حاکمیت ظلم در ستیز بود، بیان کرد: این ستیز پایان پذیر نیست. بیداری اسلامی مسلمانان و شکل گیری انتفاضه، شکوفایی روحیه جهادی و انقلابی ملت ها، آغاز حرکت های آزادی بخش در دفاع از اسلام و مقاومت 33 روزه، 22 روزه و 8 روزه حزب الله مقابل رژیم صهیونیستی از برکات انقلاب اسلامی ایران است.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه امروز سنگ در دست کودکان فلسطینی تبدیل به موشک های نفوذکننده در گنبدهای آهنین اسراییل شده است، گفت: این قدرت از انقلاب اسلامی و حمایت مادی و معنوی از حزب الله به دست آمده و رژیم صهیونیستی را مجبور به عقب نشینی کرده است. رژیمی که یک روز شعار «نیل تا فرات» سر می داد، امروز حیات انقلاب را مرگ تدریجی و حتمی خود می داند لذا انقلاب امروز آرام آرام زمینه ساز نابودی استکبار و غده سرطانی اش در منطقه شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اعتراف دوست و دشمن، نعمت ولایت را معجزه الهی دانست و متذکر شد: همه موفقیت ها و سربلندی هایی که انقلاب آفریده در سایه رهبری معجزه آسای امام و خلف صالح ایشان بوده است.

دوران افول و هلاکت رژیم صهیونیستی فرارسیده است

وی با بیان اینکه امت ولایتمدار ایران فرهنگ عاشورا را به معنای واقعی فهمیده اند و تجسم فرهنگ علوی و فاطمی هستند، خاطرنشان کرد: فرهنگ عاشورا به ما یاد می دهد که اگر دین خدا به خطر بیافتد، همه چیزمان را فدای دین خدا کنیم لذا این فرهنگ رژیم صهیونیستی را گرفتار کرده و مرگ آن را به دست انقلاب قطعی می سازد، در واقع دوران افول و هلاکت آنان فرارسیده است.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه اسراییل آرام ننشسته است و با کینه ای که از انقلاب و اسلام و نظام دارد، دست به توطئه می زند، گفت: در کنار عبادت راهپیمایی روز قدس، بصیرت لازم است و توجه به نقشه های دشمن ضرورت دارد. امروز اتاق های فکر صهیونیستی و 60 موسسه علمی تحقیقاتی وابسته به وزارت امور خارجه آمریکا به این جمع بندی رسیده اند که برای نابودی انقلاب، حمله به پیکر آن فایده ندارد، بلکه باید جان انقلاب را بگیرند و رگه های حیاتی آن که همان عناصر ماندگاری انقلاب است را بزنند. در واقع مشکل اصلی آنان رهبری است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری امروز راهبری نظام و جهت دهی انقلاب را بر عهده دارند، اضافه کرد: سخن امام راحل مبنی بر اینکه انقلاب سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد، در نظر دشمنان غیر قابل باور و خنده دار بود، اما  انقلاب اسلامی سنگرهای کلیدی جهان یعنی قلوب ملت ها را فتح کرده است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ماهیت دینی را یکی از عالی ترین عناصر ماندگاری انقلاب بنابر فرمایشات رهبر انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان می خواهند با اسلام هراسی در دنیا و تحریف و تبدیل اسلام به دینی خشن، بی منطق و داعشی و ایجاد دین داری سکولار و دین منهای سیاست در داخل کشور به انقلاب ضربه بزند. باید هوشیار باشیم و بدانیم نماز بدون جهاد و روزه بدون استکبارستیزی  دین داری علوی و حسینی نیست.

نفوذ خطر بزرگ انقلاب است

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه روحیه انقلابی و جهادی یکی دیگر از عناصر ماندگاری انقلاب است، گفت: روحیه انقلابی یک حرکت احساسی و هیجانی نیست، بلکه ایستادن بر سر اصول محسوب می شود لذا امروز دشمنان این عناصر را هدف گرفته اند و باید توجه مان را نسبت به ولایت بیشتر کنیم و مراقب نفوذ باشیم. تقویت این عناصر تکلیف ماست.

وی با اشاره به هشدار رهبر انقلاب درباره «نفوذ»، خاطرنشان کرد: نفوذ به معنی جهت گیری مردم و مسئولان از ارزش های الهی به سمت ارزش های مادی و دنیوی است لذا نفوذ خطر بزرگ انقلاب است.

این مقام مسئول ایستادگی تا نابودی کامل اسرائیل و عیادی استکبار در عالم را مهمترین پیام راهپیمایی روز قدس دانست و یادآور شد: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس نشان دهنده ولایتمداری آنان است لذا مسئولان نظام که فرصت خدمت گزاری به مردم نصیب آنان شده است باید با هوشیاری و بصیرت بر سر اصول انقلاب بایستند، زیرا همین ایستادگی بر سر اصول انقلاب را حفظ کرده است.

وی با تاکید بر اینکه قرآن تنها یک کتاب مقدس نیست، بلکه کتاب زندگی محسوب می شود، عنوان کرد: براساس قرآن سعادت و عزت کشور با تکیه به خدا و مردم حاصل می شود و هرگونه وابستگی به ظالمان، قطع کننده نصرت الهی است. کسانی که دست دوستی به سمت دشمنان دراز می کنند باید بدانند که دشمنان از هر فرصتی برای نابودی آنان بهره خواهند گرفت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان