Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از تدوین 89 پروژه گردشگری با سرمایه گذاری 650 میلیارد تومان در این استان خبر داد.

رضا علیزاده بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گیلان با اشاره به تعریف 89 پروژه گردشگری از طرف سازمان مرکزی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: پروژه های مذکور از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی برخوردار هستند.

وی، میزان سرمایه گذاری اجرای پروژه های مذکور را 650 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: اجرای پروژه های مذکور می تواند بیش از پنج هزار شغل ایجاد کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، خواستار تأمین 328 میلیارد تومانی اجرای پروژه های مذکور از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان شد و بیان کرد: در مدت 1.5 سال آینده امکان اتمام پروژه های مذکور وجود دارد.

علیزاده از تشکیل کمیته مشترک اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در راستای دریافت اعتبارات از سازمان مرکزی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی خبر داد و تصریح کرد: بخشی از اعتبارات از طریق کارگروه اشتغال گیلان تامین می شود.

وی به اجرای 10 پروژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در راستای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: پروژه های مذکور در سه حوزه ماموریتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعریف شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه بخشی از درآمدهای این سازمان از طریق موزه ها قابل تعریف است، خاطرنشان کرد: پروژه های دیگری را می توان در قالب سایت موزه ها تعریف کرد.

* ایجاد 5 پروژه چندمنظوره گردشگری در گیلان

علیزاده، ایجاد پنج پروژه چندمنظوره گردشگری را گزینه نخست در بخش گردشگری گیلان عنوان کرد و یادآور شد: سال های گذشته سرویس های بهداشتی از محل اعتبارات ملی و استانی ساخته شده و نیمه تمام رها شده است.

وی با تأکید بر ایجاد مزیت به منظور هزینه اعتبارات برای مجموعه های مذکور، اظهار کرد: پروژه های چندمنظور کلبه های اطلاع رسانی گردشگری، محوطه بازی های بومی محلی، ایجاد کمپینگ های اقامتی و ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی در کنار سرویس های بهداشتی و نمازخانه ها را پیشنهاد کردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان، استفاده از هنرمندان صنایع دستی در محورهای گردشگری استان را فرصتی مناسب ذکر کرد و افزود: اکنون دو پروژه گردشگری در شرق و غرب گیلان در حال اجرا است.

علیزاده با اشاره به اجرای پروژه «سفیدآب» در رودسر و «صیادلر» در محور گردنه حیران آستارا، بیان کرد: پروژه های دیگر به تناوب در شهرستان های لاهیجان، رودسر، انزلی، فومن و آستارا در دستور کار است و در تلاش هستیم امسال با استفاده از منابع اعتباری دولتی آنها را به اتمام برسانیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان