Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی غرب آسیا واقیانوسیه ونایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران گفت: وضعیت شناگاه ها در نوار ساحلی کشور در شأن مردم نبوده و باید ساماندهی شوند.

بهروز اسفندیاری اظهار کرد: نظارت و کارشناسی بر امور اماکن آبی و تربیت ناجیان غریق در سطح کشور از وظایف فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: متاسفانه وضعیت فعلی شناگاه های کشور راضی کننده نیست و باید به صورت اساسی ساماندهی شوند.

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی تفریح و استفاده بهینه از طبیعت خدادادی دریا و سواحل کشور  را حق مردم دانست و تصریح کرد: ساماندهی و سازماندهی سواحل کشور مناسب نیست و باید بودجه ای که به سواحل اختصاص پیدا می کند، فقط در راستای ساماندهی و تجهیز طرح های سالم سازی دریا هزینه شود.

اسفندیاری با اشاره به برنامه های فدراسیون نجات غریق در راستای توسعه ورزش همگانی اظهار کرد: امیدواریم با همکاری دستگاه های متولی برنامه های فدراسیون نجات غریق به طور شایسته ای پیش برود.

وی در ادامه از حمایت این فدراسیون از فک خزری به عنوان تنها گونه پستاندار بومی دریای خزر نیز خبر داد و گفت: فدراسیون نجات غریق حمایت عملی از این گونه در حال انقراض را در دستور کار خود قرار داده است.

نایب رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی بازدید های انجام شده از طرح های سالم سازی دریا از سواحل آستارا تا بندر ترکمن را یادآور شد و تصریح کرد: باید در الگو برداری ها برای احداث طرح های سلامت دریا، حفظ شخصیت و شان انسان ها در اولویت اصلی  باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان