Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: بزرگ ترین تصفیه خانه آب شمال کشور در منطقه سنگر رشت توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

کاظم لطفی با اشاره به اینکه شرکت آبفای گیلان برای آینده خود برنامه توانمند مدیریتی دارد، اظهار کرد: توسط بخش خصوصی بزرگ ترین تصفیه خانه آب شمال کشور در سنگر رشت در حال ساخت است.

وی اعتبار ساخت این تصفیه خانه را 168 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: این تصفیه خانه در دو سال آینده آماده بهره برداری می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان ظرفیت دو فاز احداثی تصفیه خانه مذکور را در هر ثانیه 6 میلیون متر مکعب آب دانست و تصریح کرد: با ساخت این تصفیه خانه آب استان گیلان تا 50 سال آینده تأمین می شود.

وی احداث سد دیورش را تأمین کننده آب شهرهای رودبار، منجیل، رستم آباد، لوشان، توتکابن و ... عنوان کرد و گفت: احداث این سد یکی از طرح های مهم آبرسانی در گیلان است و این استان را به افتخارات بزرگ در زمینه تأمین آب می رساند.

لطفی با اشاره به اینکه سد دیورش آب 100 درصد برخی شهرهای گیلان را تأمین می کند، خاطرنشان کرد: حفظ آب های زیرزمینی از برنامه های آبفای استان است.

وی با بیان اینکه بخشی از طرح های آبرسانی فومن و صومعه سرا اجرایی شده است، تصریح کرد: این طرح آبرسانی تا سال 98 به اتمام می رسد.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان طرح آبرسانی به آستارا و لوندویل را در دست اجرا دانست و خاطرنشان کرد: در این ایام خط انتقال آب رودخانه آق چای در آستارا آغاز شده است و آب این رودخانه به تصفیه خانه منتقل می شود.

وی احداث تصفیه خانه چلوند را از طرح های آبرسانی گیلان ذکر کرد و یادآور شد: طرح آبرسانی رودسر و املش توسط شرکت آب منطقه ای استان در دست اجرا بوده و تا سال 96 عملیات اجرایی آن پایان می یابد.

لطفی زمان پایان طرح آبرسانی به شهرهای لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رودسر و ... را تا پایان سال 98 بیان کرد و گفت: طرح آبرسانی به شهر اطاق ور لنگرود نیز تا یکماه آینده به پایان رسیده و وارد مدار بهره برداری می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح آبرسانی به رستم آباد رودبار تا 45 روز دیگر وارد مدار می شود، خاطرنشان کرد: اصلاح خط انتقال منجیل تا 10 روز دیگر به اتمام می رسد.

این مسؤول حفر و تجهیز چاه فلمن برای شهرهای شرق و انزلی را در دستور کار عنوان کرد و یادآور شد: 15 تیرماه جاری نخستین چاه فلمن از بستر رودخانه سنگر وارد مدار بهره برداری می شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر ساخت تصفیه خانه بزرگ سنگر، تصفیه خانه شماره یک و چاه فلمن نیز در حال احداث بوده و تمام منابع آب گیلان را در مدار حفظ می کنیم.

لطفی با تصریح بر اینکه در تمام شهرهای گیلان برنامه هایی برای طرح های آبرسانی تدوین شده است، گفت: طرح های آبرسانی در برخی از شهرهای گیلان به پایان رسیده و در برخی شهرها نیز پیشرفت چشمگیری دارد.

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان