Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان از ثبت 73 میلیون و 133 هزار تردد در 3 ماه امسال در استان خبر داد و گفت: تردد خودرو در جاده های اصلی گیلان از مرز اشباع خارج شده است.

ناصر آل محمدی پیش از ظهر امروز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی گیلان با اشاره به آمادگی ناوگان حمل و نقل عمومی برای جابه جایی مسافران در ایام تعطیل اظهار کرد: کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی از وظایف اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان است.

وی به کاهش سالانه 15 تا 20 درصدی تقاضای سفر برون استانی از طریق اتوبوس در سه سال گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: کاهش تقاضای مذکور به دلیل برخورداری مردم از وسایل نقلیه شخصی است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان با بیان اینکه مینی بوس بیشترین حجم سفر درون استانی را به عهده دارد، تصریح کرد: سالانه 10 تا 15 درصد به تقاضای سفر درون استانی اضافه می شود.

آل محمدی خواستار نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان شد و تصریح کرد: موضوع مذکور در شورای هماهنگی ترافیک استان در حال پیگیری است.

وی به رسیدگی به تخلف ناوگان حمل و نقل عمومی در کمیسیون های مربوطه اشاره کرد و افزود: در مورد سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی جای نگرانی نیست.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان با اشاره به اینکه از لحاظ نرخ جریان تردد رتبه پنجم کشور را داریم، خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست امسال، 37 دستگاه ترددشمار که 85 درصد از تردد استان را رصد می کنند، 73 میلیون و 133 هزار رکورد تردد را ثبت کردند و این آمار نشان می دهد تمام جاده های اصلی گیلان از مرز اشباع خارج شده است.

*ثبت 384 هزار تخلف سرعت غیرمجاز در گیلان

آل محمدی به ثبت 384 هزار سرعت غیرمجاز توسط 13 دوربین ثبت تخلف در آزادراه رشت ـ قزوین و محور رشت ـ لنگرود در سال 94 اشاره کرد و یادآور شد: 68 هزار ثبت تخلف سرعت غیرمجاز منجر به صدور جریمه شده است.

وی با بیان اینکه جامعه هدف کشته شدگان جاده ای گیلان را شناسایی کردیم، اظهار کرد: سال گذشته از 649 نفر کشته 432 نفر از عابران پیاده و موتورسیکلت سواران بودند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان اضافه کرد: اگر رویکردها را روی کشته شدگان عابرپیاده و موتورسیکلت سواران متمرکز کرده و به لحاظ فیزیکی، نرم افزاری و فرهنگی سرمایه گذاری کنیم این اطمینان را می دهیم در مدت دو سال 50 درصد و حتی پایین تر از آن کاهش تلفات در استان داشته باشیم.

آل محمدی با اشاره به اینکه در شهرها اقدام های خوبی برای استفاده از کلاه ایمنی انجام شده است، بیان کرد: در شهرها از 10 نفر موتورسیکلت سوار هشت نفر کلاه ایمنی دارند اما در بیرون از شهرهای استان از هر 10 نفر موتورسیکلت سوار هشت نفر بدون کلاه ایمنی هستند و خلاف جهت و بدون چراغ حرکت می کنند.

وی با قدردانی از اختصاص 132 میلیون تومان اعتبار برای ارتقای ایمنی مدارس، عابران پیاده و موتورسیکلت سواران توسط فرمانداران شفت، فومن، صومعه سرا و ماسال تصریح کرد: موضوع مذکور باید توسط تمام فرمانداران جدی گرفته شود.

*راه اندازی آژانس اجاره خودرو در گیلان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان به نبود آژانس اجاره خودرو در استان اشاره کرد و گفت: ظرفیت خوبی از طریق منطقه آزاد انزلی برای راه اندازی آژانس اجاره خودرو در گیلان ایجاد شده است.

آل محمدی با بیان اینکه خودروهای با پلاک منطقه آزاد انزلی در 90 درصد از مکان های گردشگری گیلان اجازه تردد دارند، خاطرنشان کرد: در یکماه گذشته آیین نامه راه اندازی آژانس اجاره خودرو به استان ابلاغ شده و بسته های سرمایه گذاری آماده است.

وی ادامه داد: وقتی اجاره خودرو در گیلان مطرح باشد، گردشگران با هواپیما و ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی به استان سفر کرده و در مدت اقامت در گیلان می توانند از خودروهای اجاره ای استفاده کنند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان به خروج خودروهای فرسوده از گردونه حمل و نقل استان اشاره کرد و یادآور شد: 27 اردیبهشت ماه جاری موضوع مذکور به اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان ابلاغ شده است.

آل محمدی دسترسی به طرح های سالم سازی دریا را از موضوع های مهم خواند و اظهار کرد: ورودی و خروجی بیشتر طرح های سالم سازی دریا در گیلان مناسب نیست و جزء نقاط حادثه خیز مطرح است.

وی با اشاره به اینکه تابلوی ورودی و خروج طرح های سالم سازی دریا در گیلان طراحی شده است، گفت: تابلوی مذکور به صورت استاندارد است و آمادگی کمک برای نصب این تابلوها در طرح های سالم سازی دریا را داریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان