Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان از استقرار پایگاه های جمع آوری زکات فطره مردم این استان برای کمک به نیازمندان در مساجد، مصلا و ... خبر داد.

علیرضا محمدی ماه رمضان را ماه رسیدگی به دستگیری از محرومان دانست و اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان مردم گیلان نشان دادند که یار و یاور محرومان هستند.

وی با بیان اینکه اطعام مددجویان و نیازمندان یکی از طرح های آموزه های دینی است، افزود: امسال مردم خیر و نیکوکار گیلان در 900 مسجد این استان 80 هزار نفر از نیازمندان را اطعام کردند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان سرکشی از خانواده های نیازمند و مددجوی این نهاد توسط مسؤولان استانی و شهری را از دیگر اقدام های خیرخواهانه در ماه مبارک رمضان عنوان کرد و ادامه داد: در این بازدیدها مبلغ 232 میلیون ریال به نیازمندان کمک های نقدی صورت گرفت.

 اجرای طرح همیان مولا در گیلان/21 هزار نفر حامی 5 هزار یتیم در گیلان

وی توزیع 50 هزار کیسه «همیان مولا» را از جمله اقدام های کمیته امداد و در ماه مبارک رمضان ذکر کرد و افزود: کیسه همیان مولا در قالب جیره خشک به قیمت 80 هزار تومان بین مددجویان توزیع شده که این روند تا عید فطر ادامه دارد.

محمدی با اشاره به اینکه کمک به نیازمندان به زمان خاصی تعلق ندارد، خاطرنشان کرد: کمیته امداد آمادگی دارد تا کمک های نقدی و غیرنقدی خیران را در هر زمان به مستحق برساند.

وی درباره طرح محسنین گفت: در گیلان 5 هزار یتیم وجود دارد که از ناحیه پدر و یا پدر و مادر محروم هستند و حدود 21 هزار نفر از این ایتام حمایت می کنند.

این مسؤول با تصریح بر اینکه به طور متوسط هر یتیم 4.5 نفر حامی دارد، اظهار کرد: متوسط پرداختی 21 هزار حامی برای هر یتیم 23 هزار تومان است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در گیلان میزان پرداختی مذکور توسط حامیان کمتر از متوسط کشوری است، امسال با رشد خوبی مواجه شدیم و اکنون بیش از 30 هزار تومان برای هر یتیم در ماه پرداخت می شود.

محمدی تعداد فرزندان طرح محسنین را 6 هزار و 800 نفر عنوان کرد و افزود: این فرزندان دارای سرپرست بیمار، زمین گیر، طلاق و یا بدسرپرست هستند.

 2600 یتیم طرح محسنین فاقد حامی هستند

وی با بیان اینکه بیش از یک هزار نفر در طرح محسنین گیلان دارای حامی هستند، یادآور شد: دو هزار و 600 نفر فاقد حامی هستند که امیدواریم این تعداد فرزندان نیز دارای حامی شوند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان درباره دیدار چهره حامیان از ایتام تحت سرپرست آنها، خاطرنشان کرد: در کمیته امداد این آمادگی را داریم که زمینه ملاقات چهره به چهره حامیان با ایتام را فراهم کنیم.

وی به فرا رسیدن عید سعید فطر اشاره کرد و متذکر شد: در عید سعید فطر صندوق ها و پایگاه هایی برای جمع آوری فطریه در خیابان، معابر، مصلا، مساجد و... مستقر می شوند و مردم و نیکوکاران می توانند با مراجعه به این پایگاه ها زکات فطره خود را پرداخت کنند تا برای نیازمندان هزینه شود.

محمدی با اشاره به اینکه در ماه 600 میلیون تومان صدقه از مردم گیلان جمع آوری می شود، تصریح کرد: این مبلغ در سال که حدود 10 میلیارد تومان می شود کفاف تهیه جهیزیه نوعروسان زیرپوشش کمیته امداد را نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه در سال 14 میلیارد تومان هزینه تهیه جهیزیه نوعروسان کمیته امداد می شود، خاطرنشان کرد: از خیران و نیکوکاران می خواهیم در این زمینه کمک های بیشتری داشته باشند./ منبع : فارس

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان