Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی گیلان از استقرار یک هزار و 600 پایگاه ثابت و سیار برای جمع آوری زکات فطره مردم در این استان خبر داد.

محمدرضا پارسی ظهر امروز در جلسه بهزیستی گیلان با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر، اظهار کرد: امسال برای جمع آوری زکات فطره مردم یک هزار و 600 پایگاه ثابت و سیار در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه زکات فطره جمع آوری شده صرف خانواده های بی سرپرست، ایتام، بی بضاعت، سالمندان و معلولان می شود، افزود: زکات فطره طبق فتاوی مراجع عظام توسط بهزیستی جمع آوری می شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته یک هزار و 430 پایگاه ثابت و سیاری برای جمع آوری وجوهات فطره مردم در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: سال گذشته 210 میلیون تومان فطره جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه مراکز دولتی و غیر دولتی و اداره های تحت نظارت بهزیستی گیلان برای جمع آوری وجوهات فطریه مردم آمادگی دارند، خاطرنشان کرد: مبلغ جمع آوری شده با کسب مجوزهای شرعی از مراجع و علما و مجتهدان، برای تامین جهیزیه نوعروسان، مسکن معلولان، مواد غذایی، پوشاک و... هزینه می شود.

پارسی با تصریح بر اینکه اکنون 168 هزار نفر معلول و زن سرپرست خانوار و کودکان بی سرپرست و ایتام زیرپوشش بهزیستی گیلان هستند، از مردم این استان خواست تا فطریه خود را به بهزیستی اهدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمام افراد و مراکزی که مجاز به جمع آوری وجوهات فطریه هستند برگه معرفی نامه دارند بنابراین با هر گونه سودجویی در این زمینه برخورد قانونی صورت می گیرد.

مدیرکل بهزیستی گیلان متذکر شد: مردم گیلان هوشیار باشند و با افرادی که بدون معرفی نامه و کارت شناسایی معتبر بهزیستی به در منازل آنها مراجعه می کنند همکاری نکنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان