Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از بازگشایی مسیر رفت آزادراه رشت ـ قزوین یک روز قبل از عید فطر امسال خبر داد.

علی خاوری با اشاره به فرونشست زمین در باند رفت آزادراه رشت ـ قزوین در 21 فروردین ماه امسال اظهار داشت: در روزهای نخست تلاش کردیم با اقدام های راهداری محور مذکور را باز نگه داریم اما به دلیل حجم بسیار فرونشست زمین امکان پذیر نبود.

وی استفاده از روش های سنتی را دارای هزینه کمتر اما دارای خطر بسیار عنوان کرد و افزود: دیواره 10 متری باید در مسیر جاده حفر می شد و با توجه به حرکت خودروها در باند مقابل امکان مسدود شدن محور وجود داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه برای بازگشایی مسیر مذکور از روش های جدید استفاده کردیم تصریح کرد: تکنیک استفاده شده مربوط به دهه اخیر در دنیا بوده و در مدت چهار سال گذشته وارد ایران شده است.

خاوری از وجود پنج دستگاه جدید حفر جاده در گیلان خبر داد و بیان کرد: سیستم مذکور شمع های با قطر 10 سانتی متری را با تزریق و فشار بالای بتن تبدیل به شمع 80 سانتی متری می کنند.

وی عملیات ترمیم فرونشست باند رفت آزادراه رشت ـ قزوین را در سه مرحله عنوان کرد و گفت: در مرحله نخست عملیات رویه انجام شد و در جمعه هفته گذشته به اتمام رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه یک هزار و 500 متر عمق حفاری باند رفت آزادراه رشت ـ قزوین است خاطرنشان کرد: مراحل دیگر اجرای ترمیم در حاشیه جاده انجام می شود.

خاوری به بتن ریزی مسلح به طول دو کیلومتر در محل فرونشست زمین در آزادراه رشت ـ قزوین اشاره کرد و یادآور شد: در مرحله سوم دو کیلومتر اجرای زه کشی افقی داریم تا بتوانیم آب را از بدنه خارج کنیم.

وی با بیان اینکه آسفالت مسیر باند رفت آزادراه رشت ـ قزوین از دیروز آغاز شده است افزود : به جهت حجم تردد به ویژه در آخر این هفته به استان گیلان و ضرورت بازگشایی هرچه سریعتر این محور مهم، با تلاش شبانه روزی یک روز قبل از عید فطر طبق وعده ای که دادیم مسیر باند رفت آزادراه رشت ـ قزوین بازگشایی می کنیم./ منبع : روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان