Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور  دیشب در نشست بررسی وضعیت مصوبات سفر دولت تدبیر و امید به گیلان  که با حضور استاندار و اعضای مجمع نمایندگان گیلان برگزار شد، از اختصاص بیش از هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار به طرح های مصوبات سفر در سال 95 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدباقر نوبخت در این جلسه که عصر دوشنبه در دفتر کار وی برگزار شد، هدف مشترک برای برگزاری چنین جلساتی را توسعه ی استانها  عنوان کرد و افزود : باید از تمامی ظرفیت ها و فرصت های موجود که مربوط به استانهای مختلف از جمله گیلان است برای توسعه ی همه جانبه ی آن استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه هر اعتباری که به استان گیلان اختصاص پیدا می کند چیزی فراتر از حق آن نیست خاطر نشان کرد : در تخصیص اعتبارات، مسائل مکتوم و پنهانی وجود ندارد و باید حق هر استانی به احسن وجه پرداخت شود و گیلان نیز از حق خود بهره مند می شود.

سخنگوی دولت به کمبود منابع درآمدی دولت در سال 94 برای پرداخت تمامی تخصیص ها به پروژه های سفر رییس جمهور به استان ها اشاره کرد و اظهار داشت : از مجموع اعتبارات تخصیص یافته در سال 94 مربوط به سفر رییس جمهور به گیلان مبلغ 535 میلیارد تومان باقیمانده است.

وی افزود : در سال 95 نیز برای تکمیل پروژه های این سفر، اعتباری به مبلغ 598 میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی خاطر نشان کرد : مجموع اعتبارات باقیمانده از سال 94 و نیز سال 95 برای  طرحهای مصوب عمرانی سفر رییس جمهور به گیلان، هزار و 133 میلیارد تومان است که در سال جاری به صورت 100 درصد تخصیص و پرداخت می شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به توجه ویژه دولت در سال 95 به موضوع واحدهای تولیدی کوچک و متوسط اشاره و تصریح کرد : این طرح های تولیدی در همه ی استان ها شناسایی و تعریف شده و رقمی معادل 16 هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلات بانکی برای راه اندازی واحدها اختصاص پیدا کرده است.

وی به اختصاص بیش از هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای واحدهای کوچک و متوسط در گیلان اشاره کرد و گفت : قطعاً تا پایان سال تحولات ویژه ای در استان گیلان در بخش های مختلف تولیدی رقم میخورد.

استاندار گیلان نیز در این نشست با ارائه ی گزارشی از اجرای مصوبات سفر دکتر روحانی به گیلان گفت : تخصیص بهنگام اعتبارات سفر به بهره برداری در موعد مقرر این طرح ها کمک می کند.

دکتر نجفی با بیان اینکه پیگیری اجرای این مصوبات بصورت روزانه به عنوان یکی از مهمترین مسئولیت های مدیران استان محسوب می شود افزود : در سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان تقریباً مهم ترین پروژه ها و مطالبات مردم استان جزء مصوبات قرار گرفت و با بهره برداری از این پروژه ها بخشی از مهمترین مشکلات و خواسته های مردم در بهره برداری از طرح های بزرگ محقق می شود.

وی ساخت راه آهن رشت- قزوین را یکی از این  پروژه ها به گیلان عنوان کرد و افزود : تسریع در اجرای عملیات این پروژه استراتژیک بسیار مهم است تا راه آهن در زمان مقرر به بهره برداری برسد.

وی کل اعتبارات تملک دارایی ملی و استانی گیلان را هزار و 350 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود : این رقم نسبت به سال گذشته از رشد 25 درصدی برخوردار است.

دکتر نجفی از رشد 13 درصدی اعتبارات هزینه ای استان نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت : در سال جاری میزان 325 میلیارد تومان اعتبارات در بخش هزینه ای برای استان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اعتبارات مربوط به راه های استان با مجموع 537 میلیارد تومان اعتبار بیشترین سهم از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای را به خود اختصاص داده است.

نماینده عالی دولت در گیلان به ظرفیت بالای پروژه های چنداستانی و کلان ملی برای تمامی استان ها جدای از ارقام تعیین شده اشاره کرد و گفت: انتظار می رود با همکاری مدیران کشوری و پیگیری نمایندگان مردم گیلان در مجلس و مدیران استانی، صدها میلیارد تومان به اعتبارات مذکور افزوده شود.

وی با اشاره به افزایش خرید 42 درصدی برگ سبز چای در سال جاری خاطرنشان کرد: مطالبی در خصوص بهاء برگ سبز چای از سوی چایکاران استان مطرح می شود که امیدواریم با دستوری که دکتر نوبخت درخصوص تسریع در پرداخت سهم دولت در خرید برگ سبزچای صادر می شود این مشکلات نیز هرچه سریع تر مرتفع گردد.

نماینده ی لنگرود و رئیس مجمع نمایندگان نیز در این نشست به همدلی و عزم موجود بین استاندار گیلان، نمایندگان مجلس و دیگر نهادها برای حل مشکلات استان اشاره کرد و گفت : دکتر نجفی با درایت و تدبیر خود در حال تلاش هستند و اهداف دولت را به خوبی هدایت می کنند.

مهرداد لاهوتی همچنین خواستار پرداخت مطالبات چایکاران و پره های صیادی شد و گفت : نمایندگان برای اختصاص اعتبارات مصوبات سفر پیگیری های لازم را انجام می دهند.

وی افزود:سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در خصوص اختصاص اوراق مشارکت و اعتبارات فاینانس برای بهره برداری از پروژه های بزرگ استان کمک کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان