Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از آمادگی تاسیسات گردشگری استان برای پذیرایی از گردشگران جشن فطر خبر داد و گفت: 705 بازدید نظارتی از ابتدای امسال تاکنون برای رفاه حال گردشگران انجام شده است.

رضا علیزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کنترل مستمر و تشدید واحدهای اقامتی و پذیرایی استان از جمله مهم ترین اقدامات این اداره کل در زمان ورود گردشگران به استان است.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود در روزهای پیش رو تا پایان تعطیلات عید فطر، حدود دو میلیون گردشگر به گیلان سفر کنند که بر همین اساس نظارت بر تاسیسات گردشگری مبنی بر کنترل قیمت و ارائه خدمات تشدید می شود.

علیزاده از برگزاری دو رویداد فرهنگی بزرگ در استان خبر داد و گفت: به مناسبت پایان ماه مبارک رمضان و آغاز سفرهای تابستانی جشنواره بومی محلی در موزه میراث روستایی و نمایشگاه ملی صنایع دستی در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار در حوزه گردشگری استان با هماهنگی و تعاملات بین دستگاهی پدیدار شده است ، بر ضرورت توسعه این صنعت و توجه به گردشگرانی که گیلان را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند، تاکید کرد.

علیزاده افزایش رغبت در سفر و گردشگری را مستلزم تدوین بسته های خلاقانه از سوی دفاتر و آژانس های خدمات مسافرتی دانست و افزود: نیروی انتظامی استان گیلان با نظارت دقیق بر اجرای تورهای گردشگری نقش عظیمی در توسعه این صنعت و رضایت گردشگران ایفا می کند.

وی با اشاره به تعطیلات عید فطر و ورود سیل عظیم گردشگران به گیلان بیان کرد: پیش بینی می شود در روزهای پیش رو تا پایان تعطیلات عید فطر، حدود دو میلیون گردشگر به گیلان سفر کنند.

87 هتل، 23 هتل آپارتمان، 75 مجتمع گردشگری، 47 مهمانپذیر، یک هزار و 43خانه مسافر ، 233 واحد پذیرایی بین راهی و سفره خانه سنتی و 53 دفتر خدمات مسافرتی در گیلان فعال هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان