Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از برگزاری مناقصه طراحی باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین خبر داد و گفت: طراحی دوباره باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین اقدامی نسنجیده است.

شعبان علی خاوری عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفر گیلان با اشاره به سفر گردشگران در ایام عید فطر به استان اظهار کرد: در مدت سه شبانه روز گذشته تمام مسؤولان گیلان بیدار بودند تا خدمات رسانی به گردشگران انجام شود.

وی، رسالت راه و شهرسازی را اتمام 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین عنوان کرد و افزود: روزهای گذشته رایزنی بسیاری برای اجرای پروژه مذکور با تهران انجام دادیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه طراحی باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین دوباره به مناقصه رفته است، تصریح کرد: طراحی دوباره باقی مانده آزادراه مذکور اقدامی نسنجیده است.

خاوری، خواستار فشار مسؤولان استانی به متولیان کشوری برای اتمام باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین شد و بیان کرد: نوروز امسال 3.2 کیلومتر از مسیر مذکور افتتاح و مسدود شد و اگر تلاش کنیم شاید تا دو ماه آینده دوباره بازگشایی شود.

وی، بازگشایی 3.2 کیلومتر از 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین را برطرف کننده بخشی از مشکل عنوان کرد و گفت: خودروها پس از خارج شدن از تونل ها در شهر رودبار معطل می شوند و در ایام تعطیل تاثیر بسیاری ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با تأکید بر جدیت بیشتر در اتمام 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین، خاطرنشان کرد: دوشنبه هفته جاری جلسه ای به منظور وضعیت پروژه مذکور در تهران برگزار می شود.

خاوری به پاسخ تهران در برگزاری مناقصه طراحی باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین اشاره کرد و یادآور شد: تأخیر در اجرای پروژه آزادراه رشت ـ قزوین ربطی به طراحی مذکور ندارد.

وی با بیان اینکه بانک تجارت برای سرمایه گذاری در اجرای پروژه باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین پیش شرط هایی بیان کرده است، اظهار کرد: اکنون به طور عملی طرف مشارکت کننده در اجرای پروژه مذکور نداریم.

مدیرکل راه و شهرسازی به وجود مشکل در مصوبه اجرای پروژه باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین توسط کارشناسان مرکز اشاره کرد و یادآور شد: موضوع مذکور در جلسه با مسؤولان کشوری بررسی می شود.

*طراحی دوباره باقی مانده آزادراه ـ رشت قزوین صحیح نیست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: تاکنون هفت طرح برای اجرای باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین به تصویب رسیده و برگزاری مناقصه طراحی دوباره پروژه کار صحیحی نیست.

حجت شعبان پور، مسیر باقی مانده آزادراه رشت ـ قزوین را مشخص دانست و بیان کرد: یک تنگه و دو رشته کوه در دو طرف آن وجود دارد و پروژه در این مسیر اجرایی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان